Şenol Güneş: Orkestra şefi olacağım

İkinci Beşiktaş dönemi dün attığı imza ile başlayan Şenol Güneş, siyah beyazlı geleceği hakkında dikkat çeken ifadelerde bulundu

Şenol Güneş: Orkestra şefi olacağım
A+
A-
29 Ekim 2022 09:11

Beşiktaş’ın yeni teknik direktör Şenol Güneş oldu…

Güneş için Nevzat Demir Tesisleri’ndeki imza törenine Başkan Ahmet Nur Çebi, Asbaşkan Emre Kocadağ, Sportif Direktör Ceyhun Kazancı da hazır bulundu.

Sözlerine “Burada olmakta dolayı çok mutluyum” diyerek başlayan, kendisine görev veren Beşiktaş yönetimi ve taraftara teşekkür eden Şenol Güneş şöyle devam etti: “Gördüğüm aşırı sevgi ve desteğe de teşekkür ediyorum. Demek ki güzel şeyler ortaya koymuşuz. Sevgi, saygı, ikisi de vardı ama birbirimize olan güvenin var olduğunu gösteriyor.”

3 ÇOK KRİTİK MAÇIMIZ VAR

“Yeni bir döneme, yeni bir başlangıca gidiyorum. Daha iyisini yapmak için burada olacağım. Bildiğim bir camia, yabancılık çekmem. Kısa zamanımız var. Beşiktaş’ın bugünden itibaren sorumlusu olan kişi olarak takıma verilecek zararlarla ilgili, açık olacağım, her şeyi soracağım. Tehdit değil, yanlış anlamayın. Benim başarıya ihtiyacım var. Kulübün de var. Camianın da beklentisi bu. Hep beraber prensipli, programlı çalışacağız. 3 çok kritik maçımız var. Bu süreyi en iyi şekilde geçirmek zorundayız.”

Teknik direktör Şenol Güneş, kendisine yöneltilen “Takımın mevut kadrosundan memnun musunuz?” sorusuna şöyle yanıt verdi: “Bazen beklentiler çok büyük oluyor. Genç, yabancı, Türk oyuncu fark etmez, kadroda hepsi değerli ve vazgeçemeyiz. Ama takıma katkı yapmayan dışarıda kalır. Olumsuz bir şey diyemem kadroya. İyi maçları var, hatalar var, doğruları var ama içine girmeden bir şey söylemek doğru değil. Sadece 3 maçta takım oyunu ve oyuncu performansı gördükten sonra daha geniş bir açıklama yaparız. Şampiyonluğu istemekten çok yapmak gerekir.”

MAZERET ÜRETECEK DEĞİLİZ

Zaman kaybedecek durumda olmadıklarını belirten tecrübeli çalıştırıcı, “Çok konuşup zaman kaybedecek halde değiliz. Mazeret de bulamayız. Şu an ligde iyi takımlar var, iyi bir yarış oluyor. Geçmiş yıllara göre çok daha farklı yarış olacak. Hedefimiz taraftarın beklentisiyle yola çıkmak.

Oyunumuzu düzeltebiliriz. Oyuncular benim gözüm- kulağım, sorumlu benim. Ben beyin olmak istiyorum, orkestra şefi olmak istiyorum. Oynanacak oyun alınacak sonuçla bütünleştiği zaman güzel olur. Tek başıma kurtarıcı değilim ama bu takım için kendimi adıyorum” diye konuştu.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.