Şenol Güneş’ten çok konuşulacak şampiyonluk sözleri

Beşiktaş’ın teknik direktörü Şenol Güneş, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş’ten çok konuşulacak şampiyonluk sözleri
A+
A-
3 Mayıs 2023 03:01

Galatasaray’ı kendi sahalarında 3-1 mağlup eden Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş,Antalyaspor maçı öncesinde gündeme dair açıklamalarda bulundu. İşte Güneş’in açıklamaları…

”Omar Colley ve Salih’in hafif sakatlıkları var”
Omar Colley ve Salih’in hafif sakatlıklarının olduğunu duyuran Güneş, “En iyi aydınlanma aracı güneştir. Bedavadır, etkilidir. Işığın en düşük olanı mumdur. Ama mum da yanarken erir. Bizde de çalışmazsan hiçbir şey alamazsın. Hepsi çalıştı, yoruldular. Fazla zorladılar ki idmana çıkmayanlar hala var. Omar Colley ve Salih’in hafif sakatlıkları var. Diğerlerinin de hafif yogunluğa bağlı sakatlıklar var. Diğerlerinin yarın olacağını düşünüyorum. Maçta da böyle olursa oyuncu kalmaz. Demek ki çok çalıştılar. Çok çalıştığında sıkıntı oluyorsa, daha hazır olmalılar. Böyle bir maçtan sonra dinlenmeyi hak ediyorlar” dedi.

”Burada hava güzel, maçta da öyleydi”
Galatasaray galibiyeti hakkında açıklama yapan Şenol Güneş, Antalyaspor maçına da değindi. Güneş, “Burada hava güzel. Maçta da öyleydi. O güzelliği oyuncular getirir. Pes etmemek, oyunun tüm gerekliliklerini yerine getirmek. Tabii eksikler var ama artı değerler ve 45 bin seyirciyi mutlu etmek güzel. Sağlığınız iyi değilse, işinizde iyi değilseniz güneş vursa da olur, vurmasa da olur… Hiç farkında bile olmazsanız. İç motivasyonumuz iyidir. Yeniden toparlanıp, motivasyonu Antalya maçına vereceğiz. Eksikleri düzeltmek için buradayız. Başkanı, yönetimi, teknik heyet, çalışanlar, oyuncular, taraftar mutlu. Herkesin oynanan oyunu takdir ettiğini, hayranlıkla izlediğini gözlemliyorum. Bunlar güzel şeyler. Maçtan iyi izlenimlerle ayrıldık. Sürdürülebilir hale getirmek lazım. Teknik taktik beceri olarak iyi durumdayız. Antalya maçında neler yapabileceğiz göreceğiz. Zor bir maç Antalya maçı. Organize, savunmayı iyi yapan bir takım. Kendi sahamızda 2 puan kaybettik onlara” dedi.

”Şampiyonluk yarışında her zaman varsınız”
Şampiyonluk yarışında her zaman olduklarını dile getiren tecrübeli teknik adam, “İşimizi iyi yapmak durumundayız. Doğru yaparsak eleştiriler olur ama daha doğruyu yakalarız. Bu maçı kazanmasak da eleştiri olacaktı. Şampiyonluk yarışında her zaman varsınız. Oyun olarak iyi de olsak düşündüğümüz yerde değiliz. Taraftarın beklediği güzel oyunu oynamak camianın güvenini artırıyor. Geçmişi hesap içine alıp, kendimizi başarılı kabul edersek doğru olmaz. Yapılabilir hadiseleri hayata geçiriyoruz. Birçok maçta puan kaybettik. Bazen iyi oynadık, bazen kötü. İşin doğasında var. Sınırsal değerimiz var, onu bulmazsak eleştirilelim” dedi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.