Şenol Güneş’ten sistem değişikliği!

Cenk Tosun’u kanatlarda değil, santrafor pozisyonunda kullanmak isteyen Şenol Güneş çift forvetli sisteme geçiyor. Beşiktaş’ın hocası, Dünya Kupası’ndan sonra Cenk ve Weghorst’u birlikte oynatmayı planlıyor.

Şenol Güneş’ten sistem değişikliği!
A+
A-
9 Aralık 2022 08:31

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Valerien Ismael döneminde fazla şans bulamayan Cenk Tosun’un adeta üzerine titriyor. Deneyimli çalıştırıcı, yeteneklerine ve fizik gücüne çok güvendiği Cenk’ten önümüzdeki dönemde en yüksek seviyede verim almayı hedefliyor.

Golcü oyuncuyu sürekli ilk 11’de kullanmak isteyen Şenol Güneş, Cenk’in kanatlarda yeterince etkili olamaması yüzünden sistem değişikliğine giderek çift forvete dönmeyi planlıyor. Buna göre Beşiktaş, Dünya Kupası’ndan sonra büyük olasılıkla iki santrforla oynayacak. Cenk Tosun ve Wout Weghorst en uçtaki ikili olarak Beşiktaş’ın gol yükünü omuzlayacak.

Teknik patron Şenol Güneş, Antalya kampında ve kalan hazırlık maçlarında sistem arayışını sürdürecek. Siyah-beyazlı takımın sistemi 4-4-2, 3-5-2 veya 3-4-1-2 olacak. Şimdiye kadar 4-2-3-1 sistemini tercih eden Güneş çift forvetli tüm dizilişlere sıcak bakıyor. Siyah-beyazlı hoca, elindeki kadronun form durumu ve rakiplere göre bu sistemleri uygulatacak. Sakatlık ve ceza durumları dışında Cenk Tosun ve Weghorts sürekli 11’de yer alacak.

Şenol Güneş, Jackson Muleka’yı da beğeniyor. Deneyimli hoca, Muleka’yı kanatlardan çok santrafor pozisyonunda kullanmayı düşünüyor.

Kaynak: Milliyet

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.