Serdal Adalı: Sıkıntının kaynağı futbol!

Beşiktaş’ta başkan adayı Serdal Adalı ve Futbol Direktöü Mehmet Özdilek açıklamalarda bulundu.

Serdal Adalı: Sıkıntının kaynağı futbol!
A+
A-
1 Aralık 2023 14:29

Adalı’nın sözleri şu şekilde:

“Her yerde en büyük projemin futbol takımını ayağa kaldırmak olduğunu söyledim. Futbol takımını ayağa kaldıracağız, içiniz rahat olsun. Çok kötü bir planlama yapılmış. Kadro mühendisliği inanılmaz durumda ama çaresiz durumda değiliz.”

“Mevcut futbolcuların Beşiktaş formasının ağırlığını öğrenmesi lazım. Dünkü görüntüler, hiç hoş değildi. Biz bu işleri çözmek için varız.”

Mehmet Özdilek: “Başkanımız seçim sürecinde düşüncelerini net bir şekilde ortaya koymaya çalıştı. En önemli unsur A takımın kafayı kaldırması. Elimizdeki mevcut kadroya baktığımız zaman bence skordan çok saha içindeki oyuncuların duruşları ve mücadeleden yoksun tavırları taraftarı mutsuz ediyor. Beşiktaş taraftarı öyle bir taraftardır ki mücadeleyi görürse skora bakmaz. Takımdaşlık çok önemlidir bunu göremediği için taraftar ızdırap duyuyor.”

Mehmet Özdilek: “Bir tane oyuncunun geçmişte sakatlığı olabilir ama aldığınız oyuncuların hepsi tartışılıyor. Geçmişine bakıyorsunuz hepsinin son iki senesi sakatlık, kadro dışı problemleriyle dolu. Dolayısıyla geçen sene devre arasında alınan oyuncuların performansına çok katkı sağlayamadılar. Beşiktaş, bu sezona geçen sezonki oyuncuların performansıyla başladı.”

Mehmet Özdilek: “Elimizdeki Türk oyuncu havuzunu geliştirmemiz lazım, bu konuda rakiplerimizden gerideyiz. Gurbetçi oyunculara da bakıyoruz.”

Serdal Adalı: “Arazi 600-650 dönüme geliyor, biz sorunlu kısmı projenin dışına çıkardık. Hasan Bey iyi incelemediği için yanlış bilgiler veriyorlar. Bu, Beşiktaş’ın mali kurtuluş projesi.”

Serdal Adalı: “Akatlar Spor Kompleksi için GAİN ile anlaştık. Hasan Bey de Akatlar ile ilgili proje yapmış da kim yapacak bu projeyi, finansmanını kim sağlayacak? Projeyi açıkladıktan 10 gün sonra açıklıyor. İkinci Başkanım Hüseyin olacak, Akatlar’ı da Hüseyin yapacak, Şan Ökten’i de Hüseyin yapacak… Benim öyle bir tarzım yok. Öyle açıklayacak olsam 80 tane proje var.”

Serdal Adalı: “Biz, bu projeleri Beşiktaş için yapıyoruz. Hayırdır, imtihana mı giriyoruz da kopya çekeceğiz? Önemli olan, Beşiktaş’a kazandırmak. Siz ona bakın.”

Serdal Adalı: “Keşke Hasan Arat, Euroleague hedefini geçtiğimiz 23 yıl içinde söyleseydi. Yönettiği şirketler de sponsor olsaydı. Biz bu tesisi yaptıktan sonra hemen girişimimiz olacak. Basketbol AŞ tekrar hayata geçecek.”

Serdal Adalı: “Dün akşam 2 sene önceki resim çıktı ortaya. Adana Demirspor maçı için takım Adana’da kendi otelimde kalıyordu. Adanalı olarak, divan başkanımızı ve kulüp başkanımızı yemekte ağırladım. Şimdi tabii algı operasyonuna geçildi. Ne anlatmak istiyorlar? O resimdeki insanların tamamı Beşiktaşlı. Bunu unutmasınlar. Beşiktaş için görev yapan insanlar. Fenerbahçeli veya Galatasaraylı insanlarla resmimi koysalar anlayacağım. 2 sene önceki resimleri koyup bunun üstünden algı yapmaya çalışmak… Beşiktaş camiası, bu işleri yemiyor. Bunu bilsinler. Yaptıkları her algı çöküyor.”

Mehmet Özdilek: “Dün maçta Samet abiyi gördüm. Yanına gittim, sarıldım. Sonuçta bu bir yarış. Yarıştan sonra da aynı dostluğumuz devam edecek.”

Mehmet Özdilek: “Ben, saha içine inmeyeceğim. Türkiye’de sportif direktörlük yapan arkadaşlarımızın hepsi, bir süre sonra sahaya indi. Benim böyle bir beklentim yok. Bizim amacımız, Beşiktaş teknik direktörünün daha başarılı olması. Bunun için 7/24 çalışacağız.”

Kaynak: Tivibu Spor

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.