Serdar için dikkat çeken sözler! Stankovic de beni çıkarmıştı

Geçtiğimiz gün Beşiktaş’ta kadro dışı bırakılan genç oyuncunun durumuyla ilgili Sabah yazarları görüşlerini dile getirdi…

A+
A-
15 Temmuz 2022 09:09

1 SORU-3 CEVAP

19 yaşındaki Serdar Saatçı isteksiz tavırları nedeniyle kadro dışı bırakıldı. Yorumunuz nedir?

ALİ GÜLTİKEN

Stankovic de beni oyundan almıştı

Genç oyunculara karşı teknik adamların bu tür davranışları olabiliyor. Bazen bunu ders vermek için, bazen de örnek olması için yapabiliyorlar. Benim futbol hayatımda bu tür bir yaşanmışlığım var.

Genç takımdan yeni çıkmıştım, bir Fenerbahçe maçında teknik direktörümüz Stankovic beni oyuna almıştı. Sonra da istediğini yapmadığım için çıkarmıştı. Genç ve tecrübesiz bir oyuncu olarak sarsıcı bir olay. Ama ne olursa olsun profesyonellikte bunları geride bırakmak lazım.

Bu Serdar için de geçerli. İyi takım oyuncusu olmak kolay değil, profesyonel yaşam da kolay değil. Her anınızda baskı altındasınız, her zaman her şeyle mücadele etmek zorundasınız. Serdar Saatçı da böyle değerlendirirse bu durumu çabucak aşabilir.

İSKENDER GÜNEN

Kaybetmek yerine kazanmak gerekir

Serdar Saatçı, Beşiktaş altyapısından çıkan yetenekli bir isim. Geçen yıl da bazı maçlarda görev aldı. Fakat nedense sezon sonu yönetimle birtakım sorunlar yaşandı. Kabul etmek gerekirki Türk oyuncusu duygusal bir yapıya sahip olduğu için, duygu yoğunluğu Avrupalı futbolculara göre çok daha üst düzeyde. Viktoria Plzen maçında sonradan oyuna girmesine rağmen teknik adamla yaşanılan olaydan sonra kenara çekildi. Ardından da bir duygu patlaması yaşadığını düşünüyorum. Futbolun içinde yer alanlar böylesi olayları normal olarak yorumlar. Çünkü gerek antrenmanlarda gerekse maçlarda aynı takımda oynamalarına rağmen kendi içlerinde sorunlar her zaman ortaya çıkmıştır. Bu olaydan sonra sağlıklı ve mantıklı düşünmek yöneticilerin işi. Serdar Saatçı genç ve yarınlar adına ümit veren bir isim. Kaybetmekten çok kazanmak gerekmekte.

ÖMER ÜRÜNDÜL

Gençler disiplinli olmalı

Genel olarak böyle konular takımların iç bünyesinde ortaya çıkıyor. Ne olduğuna dair kesin bir bilgim yok. Ama ne olursa olsun genç bir oyuncunun disiplinli olması lazım. Mutlaka bu kadro dışı kararında bir neden vardır. Ben teknik direktör Valerien İsmael’in bir genç oyuncuyu hiç sebep yokken gözden çıkaracağını düşünmüyorum. Üstelik de oynattığı en özel görev bölgesinin alternatiflerinden birisini…

Kaynak: Sabah

 

 

 

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.