Sergio Ramos ile anlaşmıştık dedi ve transfer sürecinde yaşananları anlattı! Beşiktaş’ın eski yöneticisinden flaş açıklama

Görevinden istifa etmesinin ardından ilk kez konuşan Beşiktaş Eski Asbaşkanı Serhan Çetinsaya, Sergio Ramos ile anlaşma sağladıklarını itiraf etti ve süreç boyunca yaşananları anlattı.

Sergio Ramos ile anlaşmıştık dedi ve transfer sürecinde yaşananları anlattı! Beşiktaş’ın eski yöneticisinden flaş açıklama
A+
A-
12 Eylül 2023 12:58

Düzenlediği basın toplantısıyla birlikte Asbaşkanlık görevinden istifasının ardından ilk kez açıklamalarda bulunan Serhan Çetinsaya, yılan hikayesine dönen Sergio Ramos transferinde yapılan görüşmeleri tüm detaylarıyla birlikte anlattı.

Beşiktaş’n Eski Asbaşkanı Serhan Çetinsaya, Ramos transferi hakkında yaptığı açıklamalarda;

‘RASHİCA’NIN KARŞISINDAKİ SANDALYEYE OTURACAKTI…’

Sergio Ramos benim için bir futbolcu transferi değildi. Kendini ispat etmiş, kariyeri ortada olan ve yaklaşık 25 kupa sahibi olan bir oyuncu. Bu oyuncunun transferi bir vizyon çalışmasıydı. Çok çalıştık, istedik. Her şeyden önce bir Beşiktaş taraftarı olarak kendisini çok istedik. Kendisine 18-19 gün kulübü anlattık, değerlerimizi anlattık. Bizim haricimiz 6 tane de kulüp bu yarışın içindeydi. Galatasaray da bunlardan bir tanesiydi. Ramos gelseydi, Rashica’nın tanıtım videosunda, önünde beyaz gül bulunan sandalyeye oturacaktı. İlhan Mansız aracılığıyla Guti’ye ulaştık. Onun da aracılığıyla Ramos’a ulaştık ve Beşiktaş’ı anlattık. Biz oyuncu ile para konusunu takımı tam olarak anlatmadan ve vizyon anlaşmasını sağlamadan konuşmadık. Her konuda anlaştıktan sonra maddi konulara geçildi.

‘KULÜBE SADECE 3 MİLYON EURO GİBİ BİR MALİYETİ OLACAKTI’

Kendisine 1+1 yıllık bir sözleşme teklif ettik. İlk yılın maddi yanı ikinci yıla oranla daha fazlaydı. 1 Milyon Euro imza pasıydı. 6 Milyon Euro da sponsorluklar sayesinde gelecek reklam gelirlerinden oluşacaktı. Bu konuda 3 firmadan onayımızı almıştık. Ramos’un tanınırlığını da göz önüne alırsak bunu sağlayamamak elde değildi. Şahsın İspanyolca konuşması ve dünyanın birçok ülkesine hitap edecek bir pazar getirisi vardı. Bu yüzden kendimizden emindik. Futbolcunun kardeşi Rene ile de yaptık görüşmelerimizi. Neticede olumlu haberi aldık. Hatta ödeme çizelgemiz dahi hazırlandı. Son olarak prosedürleri halletmek için şahsın İspanya’daki evine davet edildik. Ramos 25 gol üzeri gol atacağını düşünüyor ve bunun için yüksek bir prim üzerinde anlaşma yapmaya çalıştı. Toplamda da 48 Milyon Lira olarak kulübe yansıyacaktı. Belli bir kısmını sponsorluklar ile halledeceğimiz karlı bir yol izleyecektik. 1 yıllık forma giymesi sonucu kulübe sadece 3 Milyon Euro gibi bir maliyeti olacaktı. Başkanımızın sponsorluklar konusunda çekinceleri vardı ve sürecin sonlanmasını gerektirdi. Bu süreçte yanımızda olan İlhan Mansız’a, Guti’ye ve Gökhan Töre’ye teşekkür ediyorum. Kısmet değilmiş. Kısmetten öte köy yoktur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.