Serhan Çetinsaya’dan Paşamandıra Futbol Köyü müjdesi!

Serhan Çetinsaya, Paşamandıra Futbol Köyü projesini açıkladı. İşte detaylar!

Serhan Çetinsaya’dan Paşamandıra Futbol Köyü müjdesi!
A+
A-
25 Mart 2023 22:44

 Beşiktaş Olağan Divan Kurulu Toplantısı’nda müjdeyi veren Serhan Çetinsaya, Beykoz’da alınan arazide 2 bin kişilik stadı da olan Paşamandıra Futbol Köyü projesini duyurdu.

Milli Emlak’a ait arazinin Gençlik ve Spor Bakanlığı’na tahsis edildiğini belirten Çetinsaya, “Beşiktaş da bakanlıkla yaptığı anlaşmayla bu araziyi bedelsiz olarak aldı” dedi.

 TFF’nin Riva Merkezi’ne 6 kilometre uzaklıktaki Paşamandıra’da bulunan arazi hakkında konuşan as başkan, “Söz konusu alan daha önce amatör bir kulüp tarafından kullanılıyordu. Alanın orman parseli yok. Yani yapılacak projede ormanlık alana herhangi bir tecavüz söz konusu olmayacak” açıklamasını yaptı.

Beşiktaş Vodafone’a stat

 Proje için UEFA ve TFF’nin de referansıyla profesyonel bir mimarlık firmasıyla anlaştıklarını ve söz konusu tesislerin projesinin bedelsiz çizileceğini aktaran Serhan Çetinsaya, 3 ila 6 ay aralığında projelendirmenin tamamlanmasını beklediklerini söyleyerek, “Bu işlem bittikten sonra inşaat için yasal izinler alınacak. Projenin 2024 sonu veya 2025 yılı başına kadar bitirilmesini planlıyoruz” ifadelerini kullandı.
 Paşamandıra Futbol Köyü’ndeki 2 bin kişilik statta Beşiktaş Vodafone ve Beşiktaş U-19 takımlarının maçlarını oynayabileceği öğrenildi. Ayrıca projede sentetik antrenman sahası, Ajax ve Borussia Dortmund’un da kullandığı yeni teknoloji robotik antrenman alanı, eğitim sahaları, basın odası ve doping odası yer alacak.
https://www.youtube.com/watch?v=LJqEQx0rkE4
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.