Tahkim’den Onur Bulut kararı!

Türkiye Futbol Federasyonu, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun (UÇK) Kayserispor ile Beşiktaş ve Onur Bulut arasındaki anlaşmazlıkta milli futbolcu lehine verdiği kararı bozdu.

Tahkim’den Onur Bulut kararı!
A+
A-
3 Kasım 2023 19:30

Geçen sezonun devre arasında Beşiktaş ile sözleşme imzalayan Onur Bulut’un Siyah-Beyazlılar’ın yolunu tutması sonrası oyuncunun eski kulübü Kayserispor’dan tepki gelmiş, Sarı-Kırmızılı ekip Onur Bulut’un bu imzasının hukuksuz olduğunu iddia etmişti.

Kayserispor, UÇK’ya taşımıştı
TFF, Beşiktaş’ın bu transferini onaylarken, yaptığı transferi onaylamıştı. Tüm bunların ardından Kayserispor Beşiktaş’ın ödediği 1 milyon Euro’yu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na (UÇK) taşıdı.Asılsız iddialar görmekteyim

‘3.5 milyon Euro’ya serbest kalır’ maddesinin olduğunu iddia eden Kayserispor, bu transfere itiraz ederken; Onur Bulut, “Bazı basın ve yayın organlarında, eski kulübüm Kayserispor tarafından mevcut sözleşmemi bitimine 6 ay kala 3 yıllığına uzattığım ve aramızdaki anlaşmada herhangi bir çıkış maddesi bulunmadığı halde haksız bir şekilde sözleşmemi feshettiğime yönelik asılsız iddialar görmekteyim” diyerek bu durumu yalanlamıştı.

UÇK; Kayserispor’un Onur Bulut’a açtığı davada oybirliğiyle milli futbolcuyu haklı buldu. Kayserispor ise kararı Tahkim’e taşıdı.

İşte yapılan açıklama…

Tahkim Kurulu, UÇK’nın kararını bozdu. TFF’den yapılan açıklamada, “Kayseri Spor Futbol A.Ş.’nin futbolcu Onur Bulut ve Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş. ile arasındaki uyuşmazlığa ilişkin Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun 11.04.2023 tarih ve E.2023/88 – K.2023/119 sayılı kararına karşı itirazı incelendi. Kurulumuz’un 22.09.2023 tarihli toplantısında incelemeye alınan dosyada yapılan müzakere neticesinde; eksik inceleme nedeniyle UÇK kararının kaldırılmasına, gerekçeli kararda açıklanacağı üzere dosyanın ikili yargılama sistemi gereğince UÇK’ya gönderilmesine, oybirliği ile karar verilmiştir” denildi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.