TFF, Beşiktaş’a ceza yağdırdı! İşte PFDK tarafından verilen cezalar

Beşiktaş’ın ligde bu hafta oynadığı Pendikspor maçının ardından yaşanan olaylarla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamayla birlikte PFDK’nın verdiği cezalar belli oldu.

TFF, Beşiktaş’a ceza yağdırdı! İşte PFDK tarafından verilen cezalar
A+
A-
24 Ağustos 2023 17:45

Türkiye Futbol Federasyonu ile Beşiktaş arasında yaşanan krizin sahaya etkisi beklenenden de erken oldu. Siyah beyazlıların ligde oynadığı son karşılaşma olan Pendikspor mücadelesindeki hakem hataları büyük bir infial yaratırken, Beşiktaş JK yönetimi de konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunmuştu.

Beşiktaş’ın Türkiye Futbol Federasyonu’na gösterdiği tepkinin ardından kulübe federasyon adeta ceza yağdırdı.

PFDK’DAN BEŞİKTAŞ’A PARA CEZALARI

TFF’nin resmi internet sitesi üzerinden açıklanan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun aldığı kararlar neticesinde kulübümüze, Başkan Ahmet Nur Çebi’ye ve İkinci Başkan Engin Baltacı’ya para cezası verildi.

Açıklanan cezalar hakkında;

BEŞİKTAŞ A.Ş.’nin, 21.08.2023 tarihinde Kulüp resmi twitter ve youtube hesabından yapılan paylaşımda yer alan Hakem ve Diğer Müsabaka Görevlileri Hakkında Açıklamalar nedeniyle FDT’nin 38/3. maddesi uyarınca 400.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, BEŞİKTAŞ A.Ş. başkanı AHMET NUR ÇEBİ’nin, 21.08.2023 tarihinde Kulüp resmi twitter hesabından yapılan paylaşımda yer alan Hakem ve Diğer Müsabaka Görevlileri Hakkında Açıklamalar nedeniyle FDT’nin 38/3. ve 38/2. maddeleri uyarınca 400.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, BEŞİKTAŞ A.Ş. idarecisi ENGİN BALTACI’nın, müsabaka sonrası basın mensuplarına yapmış olduğu beyanlarında yer alan Hakem ve Diğer Müsabaka Görevlileri Hakkında Açıklamaları nedeniyle FDT’nin 38/3. ve 38/2. maddeleri uyarınca 400.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir. ‘ ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.