TFF’den transfer ve tescil dönemi açıklaması

Süper Lig’de akıbeti merakla beklenen ara transfer dönemi süreci ve oyuncu tescil konusuyla ilgili olarak TFF’den resmi açıklama yapıldı.

TFF’den transfer ve tescil dönemi açıklaması
A+
A-
23 Şubat 2023 11:54

Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi internet sitesi üzerinden, transfer ve tescildönemi ile ilgili getirilen istisnalar ile ilgili olarak yapılan açıklamada;

Federasyonumuzun talebi ve FIFA’nın onayı ile 5 Mart 2023 tarihine kadar uzatılan 2022-2023 İkinci Transfer ve Tescil Dönemi kararına ilave olarak, deprem felaketi nedeniyle ligden çekilme talebi kabul edilen kulüplerde tescilli futbolcularının bu sezon 4 farklı kulübe tescil edilebilmesine ve aynı veya farklı ligde 3 kulübün müsabakalarında oynayabilmelerine izin verilmiştir.

Bu duruma ilaveten, ligden çekilme talebi kabul edilen Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig kulüplerinde tescilli futbolcuların kulübü ile transfer edecek kulübün anlaşması ve ilgili futbol federasyonunun onay vermesi halinde, 5 Mart 2023 tarihine kadar uluslararası transfer olabileceklerdir.

Ayrıca, Federasyonumuzun almış olduğu kararla, ligden çekilen kulüplerde tescilli teknik adamlar bu sezonda üç kulüp adına tescil edilebilecektir. ‘ ifadelerine yer verildi.

GundemBesiktas.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.