Toplantıda Beşiktaş’ın önerisi destek buldu

Kulüpler Birliği Toplantısı sona erdi. Beşiktaş’ın önerisi destek buldu.

Toplantıda Beşiktaş’ın önerisi destek buldu
A+
A-
29 Mart 2023 20:11

Deprem felaketinin ardından Gaziantep ile Hatayspor’un ligden çekilmesi üzerine Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) aldığı kararla ilgili Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin açıklaması gündem olmuştu. Farklı demeçlerle itirazlarını sürdüren siyah-beyazlılara destek Kulüpler Birliği’nden geldi.

Bu konuyu tartışmak için bugün yapılan toplantının ardından Ali Koç, konuşulanları aktardı. Koç’un sözleri şu şekilde:

“7 kulüp bir görüşü savundu, 4 kulüp başka görüşü savundu. Toplantıda 12 kulüptük, Hatayspor görüş bildirmek istemedi. İki alternatifin de artısı ve eksisi var. Birinci alternatif, tescil olan maçlar kalsın ve sonrakiler hükmen mağlup olsun. Bu sadece Süper Lig’e değil, bütün alt liglere de uygulanacak. Maçlar hiçbir şekilde sayılmasın diyenlerin de kabul edilebilir argümanları var.

 Play-off konusu, basında gündeme geliyor. Burada etraflıca bir tartışma olmadı. Sezonun önemli bölümünün bittiği noktada, böyle radikal bir değişikliğe gitmek ne kadar mantıklı, emin değilim.”
 Adana Demirspor, Başakşehir, Trabzonspor’un ise konuyla ilgili henüz kararını açıklamadığı kaydedildi. Ayrıca Kulüpler Birliği Toplantısı’nda alınan karar, TFF’ye “tavsiye” niteliğinde sayılacak.
Kaynak: Fotomaç
https://www.youtube.com/watch?v=AHYrRUDCPYw
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.