Tribün’den Divan’a

Beşiktaş Genel Kurul Üyesi Masis Kuyumcu, GundemBesiktas.com okurları için yazdı.

Tribün’den Divan’a
A+
A-
16 Eylül 2022 13:26

Bu seçim öncesinde mevcut başkan Sayın Tevfik Yamantürk, gelenekten gelen, yenilikçi söylemine sahip eski Divan başkanı Sayın Yalçın Karadeniz ve Sayın Aydoğan Cevahir yönetim listelerini hazırlayıp seçime girmeye hak kazandılar. Her üç adaya da başarılar diliyorum.

Mevcut Divan başkanı Sayın Tevfik Yamantürk seçime aynı liste ile giriyor.

Elinde kazanılmış mahkeme kararı olmasına rağmen koltuk sevdalısı gibi görünmemek için, aynı zamanda etik bulmadığı için, camiayı da kaosa sürüklememek icin, bunu uygulamaya koymaktan kaçınan, haksız yere koltuğundan indirilmiş, davaları kazanmış, Mehmet Üstünkaya ve Süleyman Seba ekolünden gelen Sayın Yalçın Karadeniz ise yeni divana girecek adayların da oylarını alabilmek için tribünlerin de tanıdığı sevdiği Levent Kulu ve Osman Yorulmaz’ı listesine alarak son divana girenlerin de oylarına talip oldu.

Listede yer alan en önemli isimlerden biri de, efsane oyuncumuz, tüm Beşiktaşlıların sevdiği, saydığı şampiyonluklar yaşamış Ziya Doğan.

Sayın Yalçın Karadeniz bununla da yetinmeyip, 22 sene sonra gelen Kadın Basketbol şampiyonluğunda Şenol Demirağ’a yardımcı olan, şubede başarılara imza atanlardan biri olan Feramuz Aşkın’a da listesinde yer vererek yeni yüzler görmek isteyenlere, yeni bir aday sunmuş oldu.

Cengiz Satır, Ersan Aksoylu gibi iki değerli eski çalışma arkadaşlarını da listesine ekleyen Sayın Yalçın Karadeniz akil insanlardan oluşan divan üyelerinin oylarına talip.

Bir diğer aday Sayın Aydoğan Cevahir de listesini verdi, her üç aday da seçime hazır. Bu Cumartesi gününü heyecanla bekliyorlar.

Benim gönlümden geçen belli, zaten bunu her seferinde her yerde dile getirdim. Sayın Yalçın Karadeniz’in listesini de çok beğendim. 42 senedir Kapalı tribünden gelen biri olarak aynı havayı soluduğumuz Osman Yorulmaz ve yaş olarak benden küçük olan içeride dışarıda maç kaçırmayan Levent Kulu’ya çıktıkları yolda başarılar dilerim.

Masis KUYUMCU/GundemBesiktas.com 

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.