Beşiktaş JK’de Tüzük Tadili ile İlgili Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapıldı

Beşiktaş JK’de Tüzük Tadili ile İlgili Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Tüpraş Stadyumu’nda gerçekleştirildi.

Beşiktaş JK’de Tüzük Tadili ile İlgili Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapıldı
A+
A-
12 Mayıs 2024 22:56

Tüzük Tadili ile İlgili Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı; Başkan Hasan Arat, Yönetim Kurulu Üyeleri, Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk ve Kongre Üyelerinin katılımıyla Tüpraş Stadyumu’nda gerçekleştirildi.

Toplantının açılışını, Beşiktaş JK Genel Sekreteri Dr. M. Cüneyt Sezgin yaptı. Daha sonra yapılan seçimle Toplantı Divan Başkanlığına Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Akpınar seçildi. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Toplantı başladıktan sonra mikrofon başına geçen Başkan Hasan Arat Kongre Üyelerimine hitaben yaptığı konuşmada; “Tarihimizde ilk kez stadımızda bir kongre yapıyoruz. Kurucularımızdan Onursal Başkanımıza, şehit düşmüş Beşiktaşlılara Allah’tan rahmet diliyorum.

Tüzüğümüzü çağın gereklerine uyguni vaatlerimize uygun, seçilmiş kurullarımızın çalışarak yaptığı değişiklikler size sunuldu. Beşiktaş’ta yaşanan değişimi görmemekte ısrar edenler var. Beşiktaş halkın takımıdır, genel kurulumuz ne derse o olur.

Bu tüzük yönetimde keyfiliğe esastan son vermektedir. Başkan tek imzayla her şeyi yapabiliyordu. İki imza şartı getirdik. Kimse tek başına hukuki gerekçe olmadan imza atamayacak. Yönetim kurulları on yıldan fazla kiralama yapamaz maddesi getirdik.

5700’ün üzerinde üye farklı şekilde kaydedilmiş. Bunlar tespit edildi. Disiplin Kurulu ve Yönetim Kurulu gerekeni yapacak. Bir daha kims böyle bir şeye cesaret edemeyecek. Bunlar tomar tomar paralarla kendi üyelerini yapmaya çalışıyor. Beşiktaş yönetimini Beşiktaşlılar seçecektir.

Büyük Beşiktaş’ın büyük Kongre Üyeleri, güneş açmaya başladı. Bu tüzük çocuklar, gençler için yapıldı. Buradaki insanlar Beşiktaş’ın geleceğini dizayn etti. Kalıpları kırdı, grupları yok etti. Her üniversiteli üye olmak için Beşiktaş’ın kapısını çalabilecek. Kadınlarımız, şehit yakınları ve gazilerimiz bu tüzükle gurur duysun. Tüm Beşiktaşlılar gurur duysun. Tüzük için gece gündüz çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Biz burayı büyüklerimizden emanet aldık. Evlatlarımıza güzel bir anayasa bırakmak için yola çıktık. Sağ olun, camiamıza hayırlı olsun.” demeçlerinde bulundu.

GundemBesiktas.com

 

 

 

 

 

 

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.