Valerien Ismael: Beşiktaş gibi bir kulüpte bir yıl, başka bir kulüpte on yıl gibidir

Watford’un başına geçen Valerien Ismael, Beşiktaş günlerine dair çarpıcı ifadeler kullandı.

Valerien Ismael: Beşiktaş gibi bir kulüpte bir yıl, başka bir kulüpte on yıl gibidir
A+
A-
22 Mayıs 2023 18:57

Beşiktaş’ın eski teknik direktörü Valerien Ismael The Times’a önemli açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş serüvenine değinen genç çalıştırıcı, “Beşiktaş gibi bir kulüpte bir yıl, tüm stres ve taleplerle başka bir kulüpte on yıl gibidir. Harika bir fırsattı. Başka bir ülkeyi, başka bir kültürü ve kulübün büyüklüğünü tanımak, yapılacak en doğru şeydi” dedi.

Vodafone Park’taki ambiyansı aktaran Valerien Ismael, “Bunu gerçekten doğrulayabilirim! Kızımla kulaklık aldık çünkü gürültü inanılmaz. Rakip topu alır almaz düdük çalmaya başlarlar. Oyuncularımla konuşmak bile çok zordu” yorumunu yaptı.

Taraftarın ilgisini dile getiren Fransız hoca, “Ülke futbol konusunda fanatik. Futbol başta gelir ve ardından aile, din ve her şey gelir. Her beş metrede bir tanınmadan, tüm hayranlarla bir özçekim yapmadan orada sokaklarda özgürce hareket etmek gerçekten zordu. Yani insanların bu kulübe duyduğu sevgiyi hissediyorsunuz” açıklamasında bulundu.

Dele Alli ve Nathan Redmond ile ilgili görüşlerini söyleyen Valerien Ismaael, “Del iyiydi. Onunla iyi çalıştığımızı düşünüyorum, ona ihtiyaç duyduğu sevgiyi vermeye, ritme girmesi için ihtiyaç duyduğu güveni vermeye çalışıyoruz. Sahada yeniden yolunu bulmaya çalışması, neşeyi yeniden bulması, antrenmanlarda gülmesi onun için önemli. Kendi seviyesine geri dönmek için her türlü yeteneğe sahip. Nathan’ın çok fazla kalitesi ve yeteneği var, bunu Premier Lig’de zaten gösterdi” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’a veda sürecini anlatan Fransız çalıştırıcı, “Hayal kırıklığına uğradım, evet, çünkü gerçekten yakın olduğumu hissettim. Zamana ve sabra ihtiyacın var. Taraftarlardan, medyadan ve kulüpten gelen baskı ve bununla başa çıkmanız, odaklanmanız ve elinizden gelenin en iyisini yapmanız gerekiyor. Sir Alex Ferguson, Pep Guardiola’nın zamana ihtiyacı vardı. Mikel Arteta. [Yolları ayırmak] ‘ortak’ bir karardı. Bu deneyim hakkında konuşacak sadece olumlu şeylerim var. Oradaki insanlar bana ve aileme çok yardımcı oldular. Orada dostluklar kurdum” değerlendirmesini yaptı.

Kaynak: The Times

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.