Vodafone Park afet durumunda merkez üssü olacak

Depremin ardından yürüttüğü çalışmalarla öne çıkan Beşiktaş, yeni bir projeyi hayata geçirerek BAKOM’u kurdu.

Vodafone Park afet durumunda merkez üssü olacak
A+
A-
16 Mart 2023 17:39

Deprem felaketinin hemen ardından Vodafone Park Deprem Yardım Merkezi’ni kuran ve çeşitli çalışmalarla afetzedelerin yaralarını sarmaya çabalayan Beşiktaş, yeni bir projeye daha imza atıyor.

D-Smart’ta Faik Gürses’e konuk olan Beşiktaş JK Asbaşkanı Serhat Çetinsaya ile Genel Sekreteri Mehtap Ferah, depremden sonra yürütülen çalışmaları aktardılar.

Olası bir Marmara depremine karşı hazırlık yapmaya başlayan siyah-beyazlılar, yaşanacak felakete anında müdahale etmeyi ve konuda eğitimli insanlar yetiştirmeyi hedefliyor. Kara Kartal, afetten sonra Vodafone Park çatısı altında vatandaşları toplamayı planlıyor.

Bu çerçevede BAKOM’u kuran Beşiktaş’ın projesi hakkında bilgi veren Mehtap Ferah, “Biz AFAD ve yetkililer ile koordineli olarak Beşiktaş Arama Kurtarma Operasyon Merkezi (BAKOM) yapılanmasını kurduk. Gelecekte de bu tarz afetlerde etkili olmak için böyle bir merkez kurduk. AFAD’dan sorumlu vali yardımcımız gerekirse verilecek eğitimlerden sonra AFAD sertifikası alabileceğimizi söyledi. Biz belirli aralıklarla stadımızda eğitim verip karşılığında AFAD sertifikası vereceğiz. Özellikle Marmara bölgesi ve çevresinde oluşabilecek bir deprem anında koordineli bir şekilde birbirimize ulaşıp hem çalışmalara destek vereceğiz, hem de stadımızı afet merkezi haline getirmeyi planlıyoruz. Kısa süre içerisinde de eğitimleri duyuracağız” ifadelerini kullandı.

Çalışmalarını sürdürecek olan Beşiktaş, afetzedelerin yanında ve organizasyonlarda öncü olmaya devam edeceğe benziyor.

Kaynak: Milliyet

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.