Yalçın Ayaydın: Kartal Yuvası bana emanet; taraftarın bütün beklentilerini karşılayacağız!

Yeni yönetimde Kartal Yuvası’ndan sorumlu olacak siyah beyazlı yönetici açıklamalarda bulundu.

Yalçın Ayaydın: Kartal Yuvası bana emanet; taraftarın bütün beklentilerini karşılayacağız!
A+
A-
5 Aralık 2023 12:12

Pazar günü yapılan olağanüstü genel kongrede Serdal Adalı’yı geride bırakarak siyah beyazlıların 35’inci başkanı olarak seçilen Hasan Arat’ın yönetiminde, Kartal Yuvası’ndan sorumlu görev alacak yönetim kurulu üyesi Yalçın Ayaydın açıklamalarda bulundu.

Ayaydın, seçimi kazanmalarının hemen ardından yaptığı kısa açıklamada şunları söyledi:

Kartal Yuvaları artık bana emanet. Taraftarlarımız 3-4 ay bana bir zaman versin. Sonrasında gerçekten onların bütün beklentilerini karşılayacak her şeyi yapacağımıza biz buradan söz veriyoruz.

Yalçın Ayaydın kimdir?

1960 Mardin doğumlu Yalçın Ayaydın ilkokul, ortaokul ve liseyi Mardin’de okuduktan sonra Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni bitirmiştir. 1979 yılında tekstil sektöründe profesyonel iş hayatına atılan Ayaydın bilgi ve birikimlerini giyim ve tekstil sanayinde kullanmayı ve bir aile şirketi kurmayı hedeflemiştir.
1986 senesinde Türk giyim sanayinde kısa zamanda önemli yer edinen İpekyol Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ni kurarak ticaret hayatına atılmıştır. İpekyol markasından sonra, 1997 yılında Twist Markasının temelleri atılmış ve gruba ikinci marka olarak katılmıştır. 2004 yılında Machka
markasının kurulmasına öncülük eden Ayaydın, Bu marka ile Türkiye’nin ilk “pret a porter” markası olarak. Türk tekstil sektörünün yapı taşlarından birini oluşturmuştur. 2008’de İtalyan kumaş devi Miroglio ile yapılan birleşme ile bugün Ipekyol Group olarak yoluna devam eden markalar topluluğunu önemli bir noktaya taşımıştır.
Yalçın Ayaydın 2008 yılından bu yana Ipekyol Group’un Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Kaynak: Sözcü

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.