Yanlış okuma yapılıyor

Fanatik yazarlarından Serkan Akcan’ın maç yazısı

Yanlış okuma yapılıyor
A+
A-
18 Eylül 2022 12:11

Valerien İsmael, geçen hafta Başakşehir yenilgisini Necip’in pas hatası üzerinden okuduğu sürece doğru oyunu bulamayacak gibi görünüyor.

Beşiktaş topa nitelikli sahip olamıyor, topsuz çıktığı tempolara top ayağındayken erişemiyor. Beşiktaş, dün İstanbulspor’a karşı o kadar temposuzdu ki, iki gol atmasına rağmen ağır çekimde oynuyormuş hissi uyandırdı.

N’Koudou’nun çift vuruşta bulduğu golde, barajın arasından vurduğu topta oyunun kurallarını kim biliyor kim bilmiyor belli değil. Nkodou baraja vurdurmak istemiş olabilir. İstanbulspor kalecisinin, üzerine gelen topa müdahale etmesi ve ağlara giden topta İstanbulspor’lu futbolcuların gole itirazlarına bakılırsa kimse kuralı bilmiyor.

Sezon öncesi kulüplere MHK’den uzmanlar gidip talimatlarla ilgili bilgi veriyorlar, demek ki bundan sonra futbolcuların eğitmenleri daha dikkatli dinlemeleri gerekecek.

Bu alanda lider!

Kaleci Ersin Destanoğlu iki hafta aranın ardından tekrar 11’deydi. Sözleşme uzatma konusunda görüşmeler tıkandığında yedek bırak, anlaşma olunca 11’e al mantığı yönetimi memnun eder belki ama sahada takımın ritmini bozar. Nitekim bozuyor.

Beşiktaş’ın bu sezon ciddi bir kaleci sorunsalı var ve kalesine en az şut gelen takımlardan biri olmasına rağmen oransal açıdan yediği gol sayısında lider.

Ersin dün rakibin attığı 2 isabetli şutu da yerken Beşiktaş’ın kaleci departmanı 15 şutun 10’unu ağlardan çıkararak bu alanda ligin lideri oldu.

Serkan AKCAN / Fanatik

ETİKETLER:
YORUMLAR

  1. Cenk cemil dedi ki:

    Beşiktaş, şu andan tezi yok artık Ismaelle devam etmemeli diye düşünüyorum. Çünkü, zorlama ve ısrar etme ile güzel futbol oynanmıyor ! Ismael dese ki “Ben Feneri muhakkak yeneceğim, siz hiç merak etmeyin ! ” O zaman FB maçına kadar kendisine müsade edilmeli ! Yoksa, karşılıklı sözleşme feshi ile herkes yoluna gitmelidir. Yerine ise bizim acizane görüşümüz o ki, bundan kısa bir süre önce Chelsea’den ayrılan THOMAS TUCHEL GETİRİLMELİDİR. Bu yapılırsa, sezondan umudumuz devam eder ve gelecek sezonların şampiyonlukların a ise, ipotek koyarız diye düşünüyorum… Yöçnetim sakın ola ki, takımdan önceki yıllar başarısızlıkları yüzünden görevlerine son verdiği ve Sabah ve A Spor Camiasının sürekli lanse ettiği Sergen veya Şenol’u getirmeyi düşünmesin ! Bu Beşiktaşı hanöerlemekle eş değerde bir davranış olur !