Ahmet Nur Çebi: Mali anlamda kulüp olabilecek en iyi durumda

Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş Divan Kurulu Toplantısı’nda önemli açıklamalar yaptı.

Ahmet Nur Çebi: Mali anlamda kulüp olabilecek en iyi durumda
A+
A-
25 Mart 2023 20:16

Bugün yapılan Beşiktaş Olağan Divan Kurulu Toplantısı’nda Ahmet Nur Çebi, açıklamalarda bulundu.

Ekonomik tabloyu değerlendiren Çebi, “Mali anlamda kulübü gerçekten çok iyi bir şekilde idare ediyoruz. Mali anlamda kulüp olabilecek en iyi durumda. Geldiğimiz zamanı hatırlatmak istiyorum. Geçmişi konuşmayalım tamam ama unutmayalım da. Beşiktaş’ın bugün yönetilemeyen bir borcu yoktur. Geldiğimizden bu yana yaşanan pandemi gibi süreçler sebebiyle bizden kaynaklanmayan 2 milyar 230 milyon bir gider söz konusu olmuştur. Bunları alt alta koyduğumuz zaman 5 milyar 200 milyon gibi bir borcumuz olduğunu söylüyorum ben. Beşiktaş’ın borcu herkes alacağını aldıktan sonra 5 milyar 200 milyon liradır. 6 milyar değildir. Sürekli bu rakam kamuoyuna 6 milyar olarak yansıtılıyor, buna cevap vermek zorundayım, bu doğru değil” diye konuştu.

Amatör şubelerle ilgili görüşlerini de aktaran başkan, “Amatör şubelerle ilgili daha pozitif bir durum söz konusu. Fazla gereksiz harcamalardan imtina ediyoruz. Çıkan spor yasası, futboldan diğer şubelere 5 kuruş para aktarılmamasına sebep oluyor. Artık bu yük, Beşiktaş camiasının yüküdür. Amatör şubelerimizi hep beraber taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Ekip arkadaşlarıyla ilgili düşüncelerini de aktaran Ahmet Nur Çebi, “Bazı yöneticilerimiz çok genç olduğu için tanımanızı istedim. ‘Başkan yalnız’ yorumları doğru değil. Ben yöneticilerimden çok memnunum, hepsinden Allah razı olsun. Eski yöneticilerin yeniden gelmesi isteniyor ama bu koltukların bırakılıp gidilmesi gerekiyor arkadaşlar. Bu camianın 120. yılını kutluyoruz, hayırlı uğurlu olsun. Biz hepsinin ağabeyiyiz” dedi.

Destek isteyen Çebi, “Ben burada 11. yılımı tamamlayacağım. Her şeyin üst üste olduğu dönemde pandemi yaşadık, üzerine deprem. Biz bu sürede müzemize 4 kupa getirdik. Pandemi var, mücadele ediyorsunuz, borç harç var, bu sürede müzeye 4 kupa getiriyorsunuz. Bunların takdir edilmemesi bizi üzer” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.