Başkan Hasan Arat ve Yönetimi’nin sıcak ve gösterişli adımlar attığını görebiliyoruz!

Fatih Doğan Beşiktaş gündemini değerlendirdi.

Başkan Hasan Arat ve Yönetimi’nin sıcak ve gösterişli adımlar attığını görebiliyoruz!
A+
A-
2 Ocak 2024 14:49

Fatih Doğan yaptığı açıklamada;

‘Beşiktaş yönetimi Olağanüstü bir kongre sonucu geldi ve 1.5 yıllık bir süreci var. Sayın Arat ve yönetiminin bu 1.5 yılda başarılı işler yapma zorunluluğu var.

Nedir? Birincisi temsili düzelteceğiz dedi sayın Rahmi Koç müzesi açıldı çok değerli bir isim, her zaman Beşiktaş’ın yanında Süleyman Seba dönemlerinden bu yana kulübü ziyareti çok önemliydi. Hüsnü Özyeğin oğlu Murat Özyeğin kulübe geldiler işte Nevzat Demir kongre döneminde ilk defa ortaya çıktı. Temsil noktasında sayın Hasan Arat ve yönetiminin böyle sıcak ve gösterişli adımlar attığını görebiliyoruz. Bir değişim söz konusu…

İkincisi iletişim konusunda çok sıkıntılar vardı. Kulübün kendini ifade etme, anlık reaksiyon onusunda sıkıntılar vardı. Okay Karacan ve ekibinin bu konuda doğru işler yapmaya başladı.

Üçüncüsü teknik direktörlük konusu Rıza Çalımbay başarısız olduğu kelimesini kabul etmiyorum. Böyle bir tanımlamayı doğru da bulmuyorum. Rıza Çalımbay Beşiktaş efsanesidir, 4-6 maçta değerlendirilecek bir isim değildir, yönetim Rıza Çalımbay ile devam etme kararlılığı göstermemiş olabilir çünkü kendi döneminde gelen bir teknik direktör değildi, önceden olumlu bir görüş bildirilse de saha sonuçları da etkileyince bu süreç böyle geçti.

Rıza Çalımbay olayı nedir? Rıza Çalımbay tüketilmiş bir teknik direktör. Bu takımın Şenol Güneş’i tükettiği gibi Burak Yılmaz’ı araya sıkıştırdığı gibi bu takım Rıza Çalımbay’ı da tüketmiştir.

Rıza Çalımbay’ı gönderen, başarısız kılan Rıza Çalımbay’ın doğruları yanlışlarından ziyade ki var, iletişim yanlışları bazı maçlarda ki yanlış kararlar, radikal ve cesur kararlar alabilirdi ama o fırsat gelmedi bu takım Rıza Çalımbay’ı tüketti.

Şimdi sorun şu; bu takım şimdi hangi teknik direktörleri tüketecek?

Bu bir tehlike ve bunun önüne set almak lazım.’ ifadelerini kullandı.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.