Umut Tahir Güneş: EuroCup’a bir hedef için gidiyoruz

Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Üyesi Umut Tahir Güneş, basketbol gündemine dar konuştu.

Umut Tahir Güneş: EuroCup’a bir hedef için gidiyoruz
A+
A-
4 Temmuz 2023 13:53

Beşiktaş’ın basketboldan sorumlu yöneticisi Umut Tahir Güneş, önemli açıklamalarda bulundu.

Banvit projesine değinen Güneş, “Basketbol şubesi dipsiz bir kuyu. Ne kadar para harcarsanız harcayın açık oluyor. TBF’de Kulüpler Birliği toplantısında Ali Koç’a ‘Bütçeniz ve açığınız nedir?’ diye sorduğumda 26 milyon Euro açıkları olduğunu söylemişti. Çok ciddi bir rakam. Başkanımızın burada yapmak istediği bir sistem vardı. Banvit’ten gelen oyuncular tutulmuş olsaydı, proje genişletilmiş olsaydı bizim yüksek bütçelere ihtiyacımız olmayacaktı. Sadık Emir Kabaca, Galatasaray‘a giderken ‘bundan basketbolcu olmaz’ denilerek gönderildi ve şimdi milli takımda, bir sürü teklif var. Banvit projesi ciddi bir yatırımdı ancak iyi değerlendirilmedi diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı..

“10-15 gün içerisinde kadromuz tamamlanacak. Transfer komitemizin listesinde kaliteli ve bizi heyecanlandıracak isimler var” diyen Umut Tahir Güneş, Ercan Osmani iddiaları hakkında “Yerli uzun transferimiz yarın veya sonraki gün açıklanır. Samet Geyik’i severim ancak gündemimizde olmadı. Ercan Osmani için çok uğraştık. En son evimin bahçesinde menajeriyle görüşüyorduk. Her şey tamamdı, fiyatta da anlaşmıştık sözleşme imzalayacakken Ercan Osmani’nin tercihi farklı oldu. Ercan Osmani sosyal medyada çok konuşuldu. Eğer o kadar konuşulmasaydı o gün, o bahçede imzayı alırdım. İstediği kadar kanat çırpsa da Beşiktaş oyuncusu olurdu. “ açıklamasında bulundu.

Yabancı transferi hakkında da bilgi veren başarılı yönetici, “6 yabancı hakkının tamamı kullanılacak çünkü önümüzde bir EuroCup ve lig maratonu var. Bu süreçte hepsi bize lazım olacak. Şu anda elimizde bir dosya var. O dosyada taraftarı delirtecek, çıldırtacak oyuncular var. Koçumuz Dusan Alimpijevic maç içinde inanılmaz agresiftir, hatta bazen kendini kaybeder. Daha gelmeden Beşiktaşlı oldu, görüştüğümüz esnada bile kendini kaybetmiş haldeydi. Jordan Usher’ı hoca istemiyor. Neden istemediğini de sordum, Usher atletik ve hızlı bir oyuncu sonuçta. Dusan Alimpijevic, Usher’ın sahada beyniyle hareket etmediğini ve takıma beyniyle oynayacak oyuncuların lazım olduğunu söyledi.  Ben de anladım, Usher tabi çaylaktı. O çaylaklığını tam olarak atamadı. Biraz tribüne oynayan bir çocuk, biz tribünü mutlu etmek için bu kez doğru hamleler yapmak istiyoruz” değerlendirmesini yaptı.

EuroCup’ta başarı hedefleyen Umut Tahir Güneş, “Daha önceki dönemlerde bu turnuvalara gereksiz denilmiş ve üstü çizilmiş. Bu süreci düzeltmek kolay değildi. Biz idari menajerimizle EuroLeague ile irtibat halindeydik. En son da Nedim Yücel gelince çok güzel sunum hazırladı ve bu sunum çok başarılı görüldü. Çok büyük fedakarlık yapacağımızı, İstanbul’un yüzü olacağımızı ve Beşiktaş tarihini anlatan bir sunum yapıldı. 2 gün sonra da yanıt geldi. EuroCup’a orada bulunmak için gitmiyoruz, EuroCup’a bir hedef için gidiyoruz. Bursaspor’un çekilmesiyle EuroCup’ta bir açık oluştu. Biz de öyle bir sunum hazırlayınca ki İstanbul büyük şehir, Beşiktaş büyük marka. Bu da geri çevrilemez tabi. Sunumu yapınca da ‘tamam bu sene bizimlesiniz’ dediler” diye yorumladı.

Sponsorlukta son durumu aktaran Güneş, “Geçen sezon ciddi bir gelirimiz vardı. Emlakjet ile bu sezon da görüşüyoruz. Çok da iyi sinerji yaratmıştık. Onlarla devam etmeyi istiyoruz, onlar da istiyor ancak döviz kuru öyle bir hal aldı ki inanılmaz korkutuyor insanları. Benim istediğim rakamı o kabul etmiyor, onun istediğini ben kabul etmiyorum. Nasıl olacak bilmiyorum. Onun dışında da görüştüğümüz firmalar var. Biri eğitim sektöründen. Ciddi aşamaya geldiğimiz sponsorluk durumları da var. Umarım en yüksek parayı kim veriyorsa o olur” sözlerini söyledi.

Kaynak: Aleni TV

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.