Beşiktaş JK Genel Kurul Üyesi Duygu Çetinkaya Acar, Sakarya’dan Milletvekili Aday Adayı oldu

2023 Türkiye genel seçimleri, 14 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenecek ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin 28. döneminin 600 yeni Milletvekili belirlenecek. Beşiktaş camiasında bilinen bir çok isim de seçim heyecanını yakından yaşayacak.

Beşiktaş JK Genel Kurul Üyesi Duygu Çetinkaya Acar, Sakarya’dan Milletvekili Aday Adayı oldu
A+
A-
29 Mart 2023 00:09

14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Genel Seçimler öncesi bir çok siyasetçi Milletvekilliği Adaylığı için kolları sıvarken, Beşiktaş camiasından da bilinen isimlerin bu önemli göreve talip olmaları dikkat çekiyor.

Beşiktaş JK Genel Kurul Üyesi Duygu Çetinkaya Acar, İYİ Parti Sakarya Milletvekilliği için aday adaylık başvurusunda bulunduğunu açıklaması Siyah-Beyazlı camiada takdir topladı.

Başarılı bir Avukat olan Duygu Çetinkaya Acar, aynı zamanda 1903 Karakartallar Derneği üyesi.

Duygu Çetinkaya Acar kimdir?

3 Nisan 1989 yılında İstanbul’un Fatih ilçesinde Melek ve Cafer çiftinin kızları olarak dünyaya geldi. 2007 yılında Özel Beyfen Lisesinden mezun olan Duygu Çetinkaya, 2012 yılında T.C Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden başarıyla mezun olmuştur. Mesleki hayatına avukat olarak devam Duygu Çetinkaya avukatlık stajını 2013 yılında başarıyla tamamladı.

Avukatlık stajını başarıyla tamamladıktan sonra günlük ve mesleki İngilizce alanında eğitim almak amacıyla Kanada’daki Canadian As a Second Language Institute’ya gitti. İyi derecede İngilizce bilen Acar, daha sonra Cambridge Üniversitesi Cambridge LawStudio’da Hukuk İngilizcesi ihtisasını başarıyla tamamlamıştır.

Eğitim hayatını tamamlayan Duygu Çetinkaya, çalışma hayatına aile şirketinde devam etti. 2015 yılında ise Pikare Hukuk Bürosu’nda Uzman avukat olarak çalışmaya başladı. 2017 yılından beri kendi hukuk bürosunun çatısı altında mesleğini sürdürmektedir. Aynı yıl, Oktay Acar ile dünya evine giren Duygu Çetinkaya Acar, bu tarihten beri Sakarya’nın Sapanca ilçesinde yaşamaktadır.

2017 yılında İYİ Parti’ye üye olarak aktif siyasete ilk adımını atan Duygu Çetinkaya Acar, 4 Mart 2018 yılında yapılan seçimli Sakarya 1. Sakarya İl kongresinde yönetim kurulu üyesi olmuştur. 4 Nisan’da ise Hukuk ve Seçim işlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcısıseçilmiştir. Ayrıca 2019 yılında İYİ Parti Sakarya İletişim, Propaganda ve Tanıtımlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

Temmuz 2020 yılında yapılan İYİ Parti Sakarya İl Kongresinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevine seçilen Duygu Çetinkaya Acar bu görevini 8 Ocak 2023 tarihine kadar sürdürmüştür.

14 Mayıs 2023, 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde İYİ Parti’den Sakarya Milletvekilliği için aday adayı olmuştur.

Duygu Çetinkaya Acar, evli ve bir kız çocuğu annesidir.

GundemBesiktas.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.