BJK Seçme ve Sicil Kurulu tartışmalara son noktayı koydu

Beşiktaş – Antalyaspor maçının ardından BJK Kongre Üyesi Devlet Bahçeli’nin açıklamalarının yakınları sürmeye devam ediyor.

BJK Seçme ve Sicil Kurulu tartışmalara son noktayı koydu
A+
A-
28 Şubat 2023 21:40

Geçtiğimiz Pazar günü Vodafone Park’ta 0-0 biten Beşiktaş – Antalyaspor maçında, tribünlerden yükselen “hükümet istifa” tezahüratlarına tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BJK Kongre Üyeliğinden istifa ettiği açıklaması, gündeme bomba gibi düştü.

Yaşanan gelişmelerin ardından, Devlet Bahçeli’nin kulüp aidatını ödemediği için, üyeliğinin düştüğü iddaları sosyal medyada konuşulmaya başladı.

GundemBesiktas.com Twitter hesabından, ilk olarak duyurduğumuz Devlet Bahçeli’nin üyeliğini düşürüldüğü iddalarının asılsız olduğu paylaşımımıza, Beşiktaş ‘tan onaylarcasına açıklama geldi.

Beşiktaş Kulübü’nden yapılan açıklama ise şöyle; “Kulübümüzde tüm kurullar, tüzüğümüz gereği Genel Kurul oylarıyla göreve gelmekte, tüzük hükümlerine göre görev yapmaktadır. Bu, seçilen tüm kurullarımız için geçerlidir ve görev ile yetkileri gerek kanunla gerekse de tüzükle belirlenmiştir.

28.04.2000 tarihinde Kulübümüze üye olan 14684 sicil numaralı Sayın Devlet Bahçeli’nin üyelik aidatlarını yatırmadığı ve bu nedenle kulüp üyeliğinden ihraç edildiği ile ilgili paylaşımlar gerçeği yansıtmamakta olup kendisinin aidat borcu bulunmamaktadır.

Sayın Bahçeli’nin Kulübümüze aidat borcu olmadığı gibi kurulumuza ulaşmış yazılı bir istifa dilekçesi de bulunmamaktadır.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

Şahabettin Önkol
Beşiktaş JK Seçme ve Sicil Kurulu Başkanı”

GundemBesiktas.com

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.