Divan Kurulu Üyesi Ali Rıza Dizdar’dan özel açıklamalar!

Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Ali Rıza Dizdar, GundemBesiktas.com’a özel açıklamalarda bulundu.

Divan Kurulu Üyesi Ali Rıza Dizdar’dan özel açıklamalar!
A+
A-
6 Aralık 2022 17:54

Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Ali Rıza Dizdar’ın GundemBesiktas.com’a yaptığı açıklamalar şöyle…

İzleyebildiğim kadarıyla Cumartesi günü yapılan divanla ilgili hukukçu sıfatıyla söyleyeceklerim şunlardır:
Divan başkanı belki doğru söylüyor zannedebilirsiniz, fakat yanlıştı; Divan Başkanı’nın elinde imkan var borç konusunda tüzük gereği araştırma, öneri sunmak için komisyon kurma yetkisi varken bu bir Divan Yönetimi’nin faaliyet raporu değil de bireysel şovmen olarak açıklaması yanlıştı.

Benim de itiraz ettiğim bir konuşmasında yabancı sermayeyi önermişti; itirazımı destekleyen Ethem Sancak hakkında yargısız infaz yaptı; kitlelere yanlış naklettirdi; ”Şayet” ile başlayan konuşmayı saptırdı; birileri balıklama atladı.

Disiplin kuruluna doğrudan müracaat olmaz tüzük gereği kişi şikayet eder yönetim 15 gün içinde cevap vermezse o zaman direkt kendisi disipline gider; disiplin inceler bir karar verir; verilen karar yönetime gider yönetim kabul ederse hayatiyete geçer kabul etmezse geçmez; ancak ihraç cezasında Yönetim Kurulu ihraç cezasını onaylarsa son karar Genel Kuruldur; Genel Kurul cezayı kaldırma veya onaylama yetkisine sahip tek organdır; Ancak bu son değildir; ihraç edilen mahkemeye gidebilir Galatasaray’da bu oldu; yönetim ihracı onaylamadı ihraç edilen buna rağmen Genel Kurula gidebilir; son örneğini biz Sinan Vardar’da yaşadık.

Gelelim meşhur rapora bu rapor kanun gereği kamuya açıklanamaz Hasan Arat bu konuda yanlış konuştu; şunu söyleyebilirdi o raporun aklanması savcılıktan geçer ancak mevcut diğer özel mali müşavir raporlardaki ibareler sahtecilik, suistimal gibi terimler varken Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu neden savcılığa gitmediler? Açılan davalara ben dahil bazı arkadaşlar dahil olduk zamanaşımına uğramaz inşallah.

Gelelim neden istinaf etti yönetim, bir alacak kararında mecburdur etmeye Genel Kurul istinaf etme temyiz etme kararı vermediği müddetçe aksini yapmak kamu yararına olan dernekte görev suçudur; bu konuda ağzı olan konuşuyor.

Hele dün başkanın konuşmaları o makama uygun değil yüzde 99 sizi sevse ne olacak ki önemli olan sizin kulübü idare şekliniz önemli; çok kişisel hareket ediyorsunuz; bazı konularda intikamcı görüntü veriyorsunuz siz bizi kucaklamanız lazımken itiyorsunuz.

Gelelim bazı arkadaşlar olur böyle şeyler diyor amatörlerden kazanç sağladık diyen başkana toz kondurmazlarken Sancak konusunda Emniyet Müdürlüğü yapan dahil konuşmayı Yamantürk gibi düşünmeden yargısız infaz yaptılar.

Yamantürk yabancı sermaye hayranı bizler Milli Demokratik Devrim diyoruz Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir İktisat kongresinin takipçisiyiz . Eh olurmuş böyle şeyler dediler olmaz efendiler burası Beşiktaş burada olmaz böyle şeyler sporcunun zeki çevik ahlaklı olanların yetiştiği bir yuvadır burası.

GundemBesiktas.com ÖZEL HABER

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.