Fren Patlak

Beşiktaş Genel Kurul Üyesi Masis Kuyumcu, GundemBesiktas.com okurları için yazdı.

Fren Patlak
A+
A-
20 Ekim 2022 22:01

Kulüp sadece ekonomik anlamda değil her alanda yokuş aşağı freni patlamış kamyon gibi gidiyor.

Söz ettiğim konu borç zannetmeyin. Her kulübün borcu var. Kiminin bizim kadar ,kiminin de bizden biraz daha az.

2000 yılından evvel kongrelerimize bir bakınız, bir de şimdiye. Söz ettiğim zamanlarda kongreye katılan Türkiye’nin en zengin iş adamlarını göreceksiniz.

Şu an maalesef bu insanları göremediğimiz gibi eski başkan ve yöneticilerin de bir çoğu kongrelere gelmiyor .

Sayın Rahmi Koç kongrelerde görünmüyor ama Beşiktaşa sahip çıkıyor, sponsor oluyor. Peki diğer iş adamlarımız nerede?

Yönetime de kızmamak lazım çünkü bulunan sponsorlar ile bu gemi ancak böyle yürüyor.

Sayın Yıldırım Demirören basketbola sponsor olmuştu almadığımız kupa kalmamıştı. Güçlü sponsor olunca bunlar çok normal. Böyle güçlü sponsorlar bulunamıyor.

Sayın Yıldırım Demirören’i en çok eleştirenlerin başında geldiğim halde bunu yazan biriyim. Şimdi hemen biri çıkar bu onu getirmek istiyor diye ama yok öyle bir şey. Bu sadece güçlü sponsor nasıl olur ona örnekti.

Basketbolu takip edenler bilir. Kadın ve erkek takımımız lige yeni çıkan hatta zayıf rakiplere bile yenilgi ile başladı. Kadın voleybol, erkek voleybol şubesinin durumu ortada. Hentbol takımımız, tekerlekli basketbol da eski gücünü kaybetti. Peki rakiplerimizin durumu nasıl? Onlarında borcu olduğu halde nasıl bizden daha iyi durumda? Taraftar açısından onlar zengin biz değiliz diyen çok oluyor ben kesinlikle bu düşünceye katılmıyorum.

Beşiktaş taraftarı her zaman kulübüne sahip çıkmıştır, çıkmaya da devam ediyor.Bilet fiyatları ortada, milletin alım gücü ortada futbol maçları dolu tribünlere oynuyor.Demek ki taraftar gücü yettiği kadar sahip çıkıyor.

Kartal Yuvaları rakip mağazaların ürün kalitesi açısından rakiplerin çok gerisinde, ama yine de taraftar korsan ürünü protesto edip her türlü imkanı zorlayarak kulübüne sahip çıkıyor.

Başkanımız bu dar boğazdan kurtarmak için akil adamlarımız ile bir araya gelip kulubü tekrar yapılandırmanın çalışmasını yapmalı. Bu sadece sayın başkan ve bir kaç yöneticinin gayretleri ile olmadığını görüyoruz.

Beşiktaş’a küskün olan bir çok değerli iş adamları var. Bunları bir araya geleceği bir toplantı artık şart. Başka Beşiktaş yok.

Nasıl ki zamanında Sayın Onursal Başkanımız ve yöneticileri bu söz ettiğim kişilerin gücünden faydalanmaya çalıştı ise eminim ki Beşiktaş’ı çok seven yönetim kurulumuz bunu düşünüp yapmaya çalışır.

10 senedir şampiyonluk hasreti çeken Fenerbahçe basketbol ve diğer amatör branşlarda hep zirveye oynuyor. Galatasaray’ın Fenerbahçe kadar amatörlerde başarısı yok ama her branşta bizden çok daha iyi durumdalar.

Sayın Ahmet Nur Çebi çok zorluk çekiyor kulübü bir yere getirmek için bundan hiç şüphem yok, ekonomik durumu yerinde olanlarla bir toplantı düzenlemeli. Bu toplantı belki de Beşiktaş’ın kurtuluş reçetesi olur.

Masis KUYUMCU/ GundemBesiktas.com 

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.