Futbol artık ortalarla beslenmiyor

Eski milli futbolculardan İlhan Mansız, TRT Spor’a açıklamalarda bulundu.

A+
A-
25 Temmuz 2022 16:13

İLK 8 HAFTA HOCAYA İYİ GELDİ

Yerinde transferler yapıldı, yeni bir hoca geldi. Sezon bitimden 5-6 hafta öncesinde takıma dahil oldu. Takımı, ligi tanıma fırsatı oldu.

ÖZKAYNAK BEŞİKTAŞ VE TÜRK FUTBOLU İÇİN ÖNEMLİ

Beşiktaş altyapısından çıkan önemli bir oyuncuyu yurt dışına sattık bu çok önemli bir başarı. Umarım özkaynağı uzun yıllar bu şekilde kullanırız.

BEŞİKTAŞ’IN BEKLENTİSİ ŞAMPİYONLUK OLMALI

Hocanın sistemi riskli, zor bir sistem. sezona iddialı başlıyor Valerien Ismael. Herkesin beklentisi büyük. Zaten Beşiktaş’ın her sezon beklentisi Şampiyonluk olmalı. Bu sene istikrarı koruyarak gelecek sene Avrupaya odaklanmaları gerektiğini düşünüyorum. Rekabet ortamının yüksek olduğu bir lig bekliyorum. Geçen sene Trabzonspor hakederek bir şampiyonluk kazandı ancak Beşiktaş ve diğer büyükler beklentilerin altında kalarak yarıştan erken koptular. Ligdeki rekabet hem seyir zevki , hem de Türk Futbolunun gelişimi açısından önemli.

FUTBOL ARTIK DEĞİŞTİ

Artık değişen futbolla beraber golcülerin özellikleri de değişmeye başladı. Benim oynadığım dönemle karşılaştırdığımızda şimdiki oyuncuların daha farklı özelliklerde olduğunu görüyoruz.
Weghorst pivot bir santrafor. Hem duvar olabilecek hem de kanatlardan gelen topları bitirebilecek bir oyuncu. Futbol artık ortalarla fazla beslenmeyen bir oyun. Artık kanat oyuncularından ters ayakla içeri girip şut atmaları bekleniyor.

YUVASINA GERİ DÖNDÜ

Şuan için Cenk Tosun’un performansını merak ediyorum. Geçirmiş olduğu büyük sakatlıktan sonra yuvasına geri döndü. Umarım gitmeden önceki formunu yakalayarak daha üst seviyelere çıkar.

Kaynak: TRT Spor

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.