Gerçekler ortaya çıktı! Beşiktaş, GKN Kargo’dan ucuz kurtulmuş

Sezon başında Beşiktaş Basketbol Takımı için sponsorluğu gündeme gelen GKN Kargo firmasıyla yapılması planlanan anlaşma son anda iptal edilmişti. Alınan bu karar o dönem büyük bir şaşkınlıkla karşılanmıştı.

Gerçekler ortaya çıktı! Beşiktaş, GKN Kargo’dan ucuz kurtulmuş
A+
A-
8 Ocak 2024 16:55

Beşiktaş’ta bu alınan kararla birlikte büyük bir krizin de ucundan dönüldüğü ortaya çıktı. GKN Kargo Şirketi geçtiğimiz günlerde konkordato istedi. Şirketin mevcut borcunun 508 Milyon TL civarında olduğu iddia ediliyor. Firmayla bir sponsorluk anlaşması gerçekleştirilseydi, siyah beyazlılar rakibi Galatasaray gibi bu ücreti tahsil edemeyecekti.

Aynı zamanda GKN Kargo’nun Beşiktaş’a geçtiğimiz sezondan kalan borcunu da ödemediği öğrenildi.

GKN Kargo ile anlaşma nasıl iptal oldu?

GundemBesiktas.com’un edindiği bilgiye göre; Beşiktaş’ta sezon başında dönemin Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Yönetim Kurulu Üyesi Umut Tahir Güneş tarafından GKN Kargo ile gerçekleştirilen görüşmede büyük ölçüde anlaşma sağlanmış ve Başkan Çebi’nin de onayıyla anlaşmanın resmiyete dökülmesi bekleniyordu.

Yapılan görüşmenin ardından Ahmet Nur Çebi ile bir araya gelen Umut Tahir Güneş’in anlaşmaya karşı çıktığı ve kendi inisiyatifini kullanarak sponsorluk anlaşmasını iptal ederek Emlakjet firmasıyla anlaştığı öğrenildi. Alınan bu karar neticesinde Beşiktaş Basketbol Şubesi, GKN Kargo’dan uğrayabileceği zararın önüne geçerek, başarılı bir işe imza atmayı başarmıştır.

GundemBesiktas.com ÖZEL HABER

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.