Güneşli günlerin başlanngıcı

Kerem Eymür, GundemBesiktas.com okurları için yazdı.

Güneşli günlerin başlanngıcı
A+
A-
1 Kasım 2022 13:05

Şenol hocayı yıllardır tanırız. Beşiktaş ve milli takım dahil pek çok takımla seyrettik. Bütün bu teknik direktörlük zamanında ki buna Beşiktaş’a ilk gelişi de dahil , kendisini hiç bu kadar heyecanlı, yerinde duramayan, yapılan hatalarda ve kaçan gollerde kendini kaybedecek kadar tepki veren bir halde gördünüz mü? Ben şahsen görmedim. Bu yeniden geliş ve çıktığı ilk maç, Şenol Güneş’in artık Trabzonspor’un Şenol’un dan tam anlamıyla Beşiktaş‘ın Şenol’una geçişinin bir belgesiydi. Bu yeniden geliş, Beşiktaş’ı her şeyi ile sahiplenmiş, camiaya var olmuş bir hocanın duruşuydu.

Çok mu iyi oynadı Beşiktaş? Tabi ki hayır. Daha ok eksikleri olduğu yadsınamaz. Ancak daha 3.gününde hocaya gösterilen ve belki de Beşiktaş taraftarının şimdiye kadar çok az sayıda kişiye gösterdiği o sevgi seli karşısında, hocayı tanıyan, tanımayan tüm oyuncuların, hocanın camiada ki ağırlığına daha ilk maçtan nasıl boyun eğdiklerini gördük. Valerian Ismael’in plansız, programsız, tabir yerinde ise hacı baba işi hücumları ve amaçsız koşularına 60 dakika dayanabilen oyuncuların, tam yapamasalar bile Şenol Güneş in o meşhur pas oyunlarını daha ilk maçtan denemeye çalışmaları ve oyunda zaman zaman aktif dinlenme yaparak 90 dakika boyunca olabildiğince diri kalmalarını seyrettik. Bu böylesine potansiyeli yüksek oyunculardan kurulu bir takım için çok önemli gelişmelerdi. Valerian Ismael ile tünelin sonunda görünen ışık bir trenin farları iken, Şenol Güneş’le Beşiktaş ta görünen ışık, güneşin ışığıydı sanki. Bu ışık karanlık tünelden çıkıp, güneşli günlere geçişimizin bir nevi habercisiydi.
Artık Beşiktaşlı oyuncular, hata yapanın, laubali oynayanın, hemen kenara alınacağını, ilk 45 dakika sonunda golle sonuçlanabilecek hatalar yapan 2 bekin kenara alınmasından pek ala anlamışlardır.

Beşiktaşlı oyuncular için artık pabuç pahalı. Yeni gelen oyuncular şimdi Beşiktaş’ın nasıl bir camia olduğunu gayet iyi anlayacaklar. İlerleyen günlerde diğer takımlar için pabuç pahalı olacak çünkü Güneş’i yeniden arkasına alan bir Beşiktaş var artık karşılarında.

Saygılarımla

Kerem EYMÜR

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.