Marsilya, Jean Onana için imza töreni düzenledi!

Beşiktaş’ın sezon başında transfer ettiği ancak performansını yeterli bulmadığı Jean Onana, Marsilya’ya kiralanmıştı. Kamerunlu futbolcunun sözleşmesindeki opsiyon şartları belli oldu.

Marsilya, Jean Onana için imza töreni düzenledi!
A+
A-
11 Ocak 2024 16:01

Fransa’nın Lens takımından 4 milyon euro bonservis bedeliye transfer olan Onana, Beşiktaş’ta yeteri kadar performans gösterememiş ve forma şansı bulamamıştı. Yeni yönetimle birlikte kadro dışı da bırakılan Kamerunlu futbolcuyu Marsilya, sezon sonuna kadar kiralamıştı. Onana’nın Marsilya’ya transferindeki opsiyon şartları da Fransız kulübün başkanı tarafından açıklandı.

Buna göre; Onana ligde kalan maçların %50’sinde forma giyerse ve Marsilya Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkı elde ederse zorunlu opsiyon devreye girecek ve Marsilya Beşiktaş’a 4.5 milyon euro ödeyecek.

ONANA: SAHADA OLAYIM YETER

Marsilya ile sözleşme imzalayan Onana için basın toplantısı düzenlendi. Onana toplantıda, ‘ Tüm oyuncular bir kulüpte istikrara kavuşmak ister. Farklı projelerim oldu, burada doğru yerde olduğumu düşünüyorum. Çok yönlü bir oyuncuyum. Defansın ortasında, 6 ve 8 numarada da oynayabilirim. En iyi nerede mi oynuyorum? Sahada olayım yeter. Marsilya’ya odaklandım. Geçmiş artık geçmişte kaldı. Zihinsel olarak değiştim. Hedeflerim için sahada ölmeye hazırım.

Fransa’da ilk maçım Lille’de oynarken Marsilya’ya karşıydı, taraftarlar muhteşemdi. Teknik direktörümüzle görüştüm ve beni motive etti. Birçok Kamerunlu Marsilya’da forma giydi, bunlar bana ilham verdi ve bu kulübü sevmemi sağladı. Mbia burada çok sevilen bir oyuncuydu ve 17 numara giyiyordu, ben de bu yüzden 17 numarayı seçtim. Buraya gelmeden önce Anguissa ve Mbia ile konuştum. Bana kulüpten ve stadyumun atmosferinden bahsettiler.

Marsilya Başkanı Longoria’nın açıklamaları ise şöyle;

Aranılan bir hamleydi. Önceliklerimizden biri de bir orta saha oyuncusu arayışıydı. Jean’e uyumu ve görüşmelerin hızı için teşekkür etmek istiyorum ama aynı zamanda harcadığı ekonomik çaba için de teşekkür etmek istiyorum. Artık çok az oyuncu bunu yapabiliyor.

FİZİKSEL GÜCÜ YÜKSEK

Şampiyona tecrübesi olan, orta sahada sahip olduklarımızı tamamlayıcı ve farklı özelliklere sahip bir orta saha oyuncusu arıyorduk. Fiziksel ve etki gücü yüksek bir oyuncu. Çok mutluyuz. Geçmişte de Haziran 2022’de, zaten konuşmuştuk ve onun gelme ihtimali vardı.

OPSİYONU 4.5 MİLYON EURO

Marsilya Başkanı, 4.5 milyon Euro’luk bir satın alma opsiyonunun olduğunu belirtti. Bu opsiyon, Marsilya maçlarının dakikalarının %50’sinde oynama ve Şampiyonlar Ligi’ne katılma şartına bağlı…

Kaynak: Fanatik 

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.