Öğretmenler Sendikası’ndan Hüseyin Yücel tepkisi!

Beşiktaş JK Başkan Adayı Hasan Arat’ın Hüseyin Yücel’in yönetim kurulu listesinde olduğunu açıklamasının ardından Öğretmenler Sendikası’ndan tepki geldi.

Öğretmenler Sendikası’ndan Hüseyin Yücel tepkisi!
A+
A-
1 Aralık 2023 13:32

Siyah beyazlı kulüpte 3 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan başkanlık seçiminin adaylarından Hasan Arat, geçtiğimiz günlerde Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili ve Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okulları İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel’in yönetim kurulunda yer alacağını duyurmuştu. Hasan Arat, Hüseyin Yücel’in yönetimindeki ikinci başkanı olacağını da kamuoyu ile paylaşmıştı.

Başkan adayı Hasan Arat’ın açıklamasının ardından Hüseyin Yücel ile ilgili olarak bazı tepkiler gelmeye başladı.

ÖĞRETMENLERDEN YÜCEL’E TEPKİ!

Son olarak, sosyal medya hesapları üzerinden bir paylaşımda bulunan Öğretmenler Sendikası, bu olaya tepkisini dile getirdi.

Öğretmenler Sendikası’nın sosyal medya hesabı üzerinden Hüseyin Yücel ile ilgili olarak yapılan paylaşımda;

‘ Kendisi kampüs kampüs dolaşıp öğretmenlerin “asgari ücretle çalışmak istemiyoruz” dediği haklı talebi tehdit(ler) ile bastırmak istemesi ile ünlüdür. Kurumu öğretmen öğütüyor. İsim ve yayın haklarını satarak eğitim alanını kemiriyor. Öyle hak olmaz olsun(!) ‘ ifadelerine yer verildi.

ÇİLEKLİ TESİSLERİ İÇİN DE FLAŞ İDDİA!

Ayrıca, Beşiktaş JK Başkan Adayı Hasan Arat’ın İkinci Başkanı olarak tanıttığı Hüseyin Yücel’in kulübün Çilekli’de bulunan tesislerine de borcunu ödemediği iddia ediliyor.

Gazeteci Orhan Yıldırım, Hüseyin Yücel’in Çilekli Tesisleri’nden olan Beşiktaş’a borcuyla ilgili olarak yapmış olduğu haberde;

‘ Beşiktaş Çilekli Tesisleri var. Burası Beşiktaş Belediyesi tarafından kulübe tahsis edilmiş durumda. Aylık 500 bin liraya yakın, kira ödeniyordu. Fikret Orman yönetimindeki Yücel, buradaki okulu kiralıyor. Aylık kira bedeli 1.5 milyon lira civarı. İlk iki sene gecikmeli de olsa kirasını ödüyor. Sonra bıçak gibi kesiyor. Mazeret olarak da buranın İBB’ye geçmesini gösteriyor. 6 yıldır tek kuruş kira ödemeden, okullarından milyarlar kazanıyor. Kulübün sırtından yani! İBB Meclisi, yeri Beşiktaş’a tahsis ediyor. Spor ve turizm alanı olarak yapılan imar değişikliği sonrası Beşiktaş; 12.5 milyon lira biriken kirayı bu kez İBB’ye yatırıyor. Yücel tüm ihtarlara rağmen ödeme yapmıyor. Hukuk bölümü icra takibi başlatıyor. İşte asıl tuhaf olan burası. Takip mevcut yönetim tarafından durduruluyor. Enteresan! İşte Orman döneminde asbaşkan ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Yücel, onca kira borcuna rağmen Arat’ın ekibinde; 2. Başkan olarak ödüllendiriliyor. Bir anlamda gölge başkan oluyor. Başkan vekili… ‘ ifadelerine yer vermişti.

GundemBesiktas.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.