Ahmet Nur Çebi: Amatör şubelerde tarih yazıldı!

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, futbol takımının Antalya kampında açıklamalarda bulunurken mali anlamda amatör şubelerde bir ilki başararak tarih yazıldığını ifade etti.

Ahmet Nur Çebi: Amatör şubelerde tarih yazıldı!
A+
A-
14 Aralık 2022 12:37

Beşiktaş , Dünya Kupası arasında hazırlıklarını Antalya’da sürdürüyor. Siyah-Beyazlılarda Başkan Ahmet Nur Çebi de Antalya’ya gelmiş ve burada takımı yakından takip ederken Teknik Direktör Şenol Güneş ile de görüşmeler gerçekleştirmişti.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Antalya kampında açıklamalarda bulundu ve özellikle mali anlamda amatör şubelerde imza attıkları ilkin önemine dikkat çekti.

‘Tarih yazıldı’

Çebi, “Amatör şubelerimiz çok. Bakmayın amatör diye geçtiklerine. Giderleri çok. Haksız rekabet var. Bankalar, holdingler, belediyeler ile yarışıyoruz. Kulübün en büyük gider kalemlerinden biri olan branşlara sponsorluk bulduk. Tam 105 milyon Lira’lık yükü sağolsunlar, duyarlı üyelerimiz omuzladılar. Hepsine teşekkür ediyorum. Yaptıkları büyük iş. Kulüplerini sahiplenmek. Bu doğrultuda örnek oldular. Mutlaka arkası da gelecektir. Tarih yazılıp bir ilke daha imza atıldı. Ne kadar teşekkür etsem azdır” dedi.

‘Satış yapmayacağız’

“Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır” diyen Çebi, sürekli gündeme getirilen borç için de konuştu. Başkan, “Bankalar Birliği ile yapılan anlaşma yürürlükte. Gelecekte şartlar neyi gerektirir bilemem. Bir söylemim yanlış anlaşıldı. Ben mal, mülk satıp kapatırız diye ifade kullanmadım. Borcun kapatılması için farklı yollar var. Anlaşmaya sadık kalmak. Camianın hep birlikte omuzlaması. Satış yapmak da bir yöntem. Ancak bizim tercih ettiğimiz yol değil” sözlerini sarf etti.

‘Saiss ile mutlu olduk’

Fas milli takımıyla Dünya Kupası’nda son 4’e kalan Romain Saiss’le ilgili de konuşan Çebi, “Dünya Kupası finallerine oyuncular gönderdik. Kimisi ile üzülüp, kimisi ile güldük. Saiss kaptan olarak büyük işlere imza attı. Gururlandık. Umarım önce Katar, ardından burada şampiyonluk yaşar” yorumunu yaptı.

Kaynak: Fanatik

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.