Beşiktaş’ta neler oldu?

Beşiktaş JK Divan Kurulu Eski Başkanı Şeref Nasır, Gündem Beşiktaş okurları için yazdı.

Beşiktaş’ta neler oldu?
A+
A-
29 Aralık 2023 14:34

Dostlara, Beşiktaş ailesine merhaba. Bir seçim süreci yaşadık,istifa ederek ayrılan yönetim ipin ucunu kaçırdığını anlayarak veda etmek mecburiyetinde kaldı.

Yeni yönetim ise hakikaten ateşten bir gömlek giydi, alevler her tarafı sarmış söndürmek elbet zaman alacak. Yeni yönetim bu yangını söndürebilirmi? Bekleyip göreceğiz ama önünde de 1,5 yıl gibi kısıtlı bir zaman var. Atacakları adımlar elbette çok dikkatli ve hatasız olmalı. Beşiktaş camiası atılacak adımları iyi takip edecek, inanırlarsa bu göreve 3 sene daha süre tanıyacak. Borç 9 Milyar TL civarında, ayriyeten gelecek gelirlerin 3 seneliği dahi Bankalardan kırdırilarak tahsil edilmis, yani yeni kaynaklar yaratmak lazım.

Tüpraş ile yapılan anlaşma 3 artı 2 sene ve seneliği 8 Milyon Euro. Bu gelirin 3 seneligi kırdırılmış 3×230 Milyon. Ayriyeten Fikret Orman döneminde şaibeli bir sekilde alınmış olan 11 dairemiz “tapu iptal davası” açilarak yine eski fiyatından tahsil edilmiş. Bu dairelerden birinin değeri dahi 5 milyon TL. Bu davanın açılışı dahi suç. O kadar fazla hata yapılmış ki, telafisi için zaman gerekli.

Takımımızın şu an ki durumuna göz atarsak Ghezzal, Bailly, Salih ve Cenk gibi kontratı sona erecek oyuncular var, Afrikalı oyuncularımızın sorunları ise başka bir konu. Bunların yanında A kadromuza adapte edilebilecek Semih, Emirhan, Demir ve Emrecan gibi gençlerimiz de var. Hatayı af etmeyecek bir emek istiyor durumumuz.

Hep beraber el ele bu durumu asabilecek bir güç var içimde. Hep destek, tam destek…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.