Çebi resmen açıkladı: TFF için teklif geldi

Beşiktaş Başkanı birçok konuda açıklama yaptı.

A+
A-
03.05.2022

Başkan Çebi’nin sözleri şöyle:

‘TFF için teklifler geldi’

– Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığına aday olmayı düşündünüz mü? Ya da istediniz mi?

“Hiç aday olmayı düşünmedim. Bana bu konuda teklifler geldi. Bu vatan görevi kadar önemliyse tartışamazsınız. Kimseye askere gitmek istiyor musun denmez. Tabii ki böyle bir şey olursa, hayır diyemeyiz. Ancak böyle bir sorumluluğum yok ise sağlığım el verdiği sürece Beşiktaş’a hizmet etmeyi tercih ederim.”

‘Koç istesin hemen alır’

– Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Kulüpler Birliği Vakfı’nın başkanlığına sıcak baktığını belirtti. Sizin görüşünüz nedir?

“Ali Koç başkanlığı istesin hemen verirler. Çünkü Kulüpler Birliği başkanlığını ben yaptım çok yorucu bir iş. Mevcut başkan da yoruldu. Mehmet Sepil yoruldum diyerek benim kucağıma bıraktı gitti. Ben de altı ayda yoruldum dedim, Ahmet Ağaoğlu’na bıraktım. Konuları çok ağır. Orada manevi anlamda denge kurmalısınız. Tartışma tabii ki çıktı, ama kavga çıkmaz. Sahadaki futbolculardan daha sakiniz orada.”

‘Sörloth’ta hesap kitap yapacağız’

– Ceyhun Kazancı, Valerien Ismael ve taraftarların, Alexander Sörloth’u çok istediğini görüyoruz. Norveçli golcüyü kiralık mı, bonservisiyle birlikte mi düşünüyorsunuz?

“Sörloth’u ne alacağımı söyledim, ne almayacağımı. Transfer işi gizlidir. Sörloth’un bonservisi bize uyarsa tabii ki isterim. Hesap, kitap yapacağız. Beşiktaş’ın şartlarına ne uygunsa onu yapacağız.”

‘Sponsor bulamazsak amatörler kapanabilir’

– Amatör branşlar için ne düşünüyorsunuz? Erkek basketbol başta olmak üzere bir yatırım olacak mı?

“Birçok branş artık amatör olmaktan çıktı. Ben amatör branşlara şöyle önem veriyorum. Gelecek nesillere ülkemizi teslim edeceğiz. Bu neslin sağlıklı olması için spor yapması lazım. Ayrıca son çıkan yasa ve Bankalar Birliği ile yapılan anlaşma gereği bizim amatör branşlara para verme şansımız kalmadı. Her branş için kendi kaynağını yaratmamız lazım. Geçen sene büyük kısmını böyle karşıladık. Sponsor bulamazsak tabii ki hiç istemem amatör branşlar kapanabilir. Ama iş oraya doğru gider. Tüm Beşiktaşlı iş insanlarını desteğe davet ediyorum. Aksi halde bu branşlar büyük sıkıntı yaşayacak.”

Kaynak: Milliyet

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.