Divan’da soğuk rüzgarlar esiyor

Beşiktaş Eski Divan Kurulu Başkanı Şeref Nasır, mevcut Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk hakkında çarpıcı bir yazı kaleme aldı

A+
A-
1 Temmuz 2021 14:06

Beşiktaşımızın her kademesinde ve özellikle zor dönemlerde 2 dönem Divan başkanlığı yapmış, kulübün menfaatlerini müdafaa etmiş ve bu uğurda ceza almış, Futbol takımımızın kurucusu Şeref beyin izinden giden bir Şeref Nasır olarak haklı dayanaklarımla şahsınız ve kurulunuz ile ilgili rahatsızlığımı dile getirme zaruretinde olduğumu düşünerek çağrımı kaleme aldım.

Öncelikle 1903’den bu yana tarihimizin en karanlık ve mali yönden en kötü devrinin geçirildiği günlerde algı operasyonu ile herkesin kandırılmaya çalışıldığı ortamda tüzüğümüzün emrettiği görevini dürüstçe en iyi ve de mertçe yerine getiren ve sizi ve hepimizi uyandıran hatta “Deniz bitti, Beşiktaş tarihinin en büyük mali krizine gidiyor, şapkanızı önünüze koyun ve iyi düşünün derken” Eski Başkanın kimseye borcumuz yok, kapımızda bekleyen bir alacaklımız yok, Kulübümüz Avrupa’nın hatta Uzak doğunun en büyük takımı olacak, 100 bin üyeli kulüp olacağız, palavralarına aldanmayın o günkü kur ile en az 500 milyon doları aşan borcumuzu görün ikazını yapan 2007 yılında halef Selef olduğum Divan Başkanı Sayın Karadeniz’in ikaz ve uyarıları sonucunu bugün aynen çıktığını hep beraber gördük. Ama siz görmenize rağmen görme cesaretini gösteremediniz. Üstelik Sayın Karadeniz’e o devrin ( Adını anmak istemiyorum) Başkanı ile ayak oyunları planlayarak ya da görmemezlikten gelerek Divan Başkanı oldun. Pardon tayin edildin. O günlerde hatırlarsan herkese şimdi Divan Başkanı oldum ama Başkan giderken Kulüp Başkanlığını bana bırakacak dedin. Ne oldu? Saf saf dinledin öyle olur zannettin. Herkesi kandıran sana torpil mi yapacaktı. Peki, sen Divan Başkanı oldun da ne yaptın, göz göre göre koca kulüp batarken, paralar çarçur edilip hortumlanırken aldığı borcu 7,5 kat, temlikleri 34 kat artırılmış kulübün Divanın başı olarak yapmayın, etmeyin, bu işin sonu iyi olmaz mı? Dedin. Camiayı tayin ile geldiğin için uyaramıyorum mu dedin? Paralar nerede?

( F.O.P.N) feryadı gökleri inletirken sen ne yaptın. Haksızlık yapmayalım, bir defasında Başkanın istifasının ertesinde “çok üzülüyorum insan evinden para çalar mı?” demiştin ama duyuyorum ki yemekli toplantılarında söylediğini tekzip edercesine inanamıyorum demişsin senin önemli muhasebecilerin var 2012 den gidene kadar Bilançoları tetkik ettir ne olduğunu görürüsün. Görürsün ama söyleyemezsin. Hatırla bir Divan toplantısında” senede 200 milyonun üstünde faiz ödüyoruz bu böyle gitmez mal varlığımızdan satalım bu faizden kurtulalım” dedin. Basiretli bir Tüccar ve Sanayici olarak malları satalım faizi kapatalım diyeceğine bu ödenemeyecek faizi alanlara, ayağınızı yorganıza göre uzatın diyemedin korktun. Beni sonra Başkan yapmaz dedin değil mi? Hiç kimse Beşiktaş’tan büyük değildir. O istediğini Başkan yapabilseydi kendisi bu buğdaylıktan kaçmazdı bunu bil.

İçimi kemiren bir konu daha var ki yazmadan geçemeyeceğim. Biliyorsun seni camiaya sokan yönetici yapan ( Her hafta istifa eder yine dönerdin) Sayın S.Seba için söylediklerin tarihe geçti. Böyle bir vefasızlığı tarih yazmamıştır. Rahmetli Onursal Başkan için “Leblebiyle rakı içiyor kararları öyle alıyor. Transfer parasını vereyim Fenere transfer olsun dedin”. Gazetelere manşet oldun. Dilin nasıl vardı. Herhalde söylediklerinde şimdi utanç duyuyorsundur. Birde yemeklerde Beşiktaş’ı en çok borçlandırıp giden eski Başkan ile Sayın Seba’yı mukayese ederek kalsaydı onu geçerdi demişsin. Eğer böyle demişsen bu utanç sana yeter. Son Divan Kongresinde rakip olduk perde arkasındaki beslediğin görevli adamların çok çalıştılar, delegeleri koltuklayıp sandığa kadar götürdüklerini ve öyle rey attırdıklarını cümle Alem gördü ama sen görmedin, sustun görmemezlikten geldin. Anlamadığım bunları nasıl içine sindirdiğindir. Anlamadığım ikinci konuda hiçbir şey yapmadan o makamda oturmandır. Bugüne kadar siz ya da kurulunuz tüzüğümüzün 30/A ve B maddeleri çerçevesinde herhangi bir raporu Divanına ve Yönetim kuruluna sunmuş mudur? Mesela Fulya davası olarak bilinen dava ile ilgili ne yapılmıştır bir raporunuz var mıdır? Mesela 2008 (Yıldırım Demirören) ve 2015 yılı (F.O) ibrasının iptali davası ile ilgili bir rapor sunmuş mudur? Ya da bir komisyon oluşturulması adına gerekenleri yerine getirmiş midir? Mesela 2018 yılının konsolide bütçesini tüzük 54/A madde hükmü ihlal edilerek genel kuruldan onay almadan yetkisiz olarak borç yapan borç alan ve halen devam eden dosyada Bilirkişilerce verilen rapora göre 515 milyon zararın tespitine kurulunuz herhangi bir rapor ya da bir komisyon kurulmuş mudur? Sayın Karadeniz doğruları söylediği tüzük maddelerini tam anlamıyla yerine getirdiği için Disiplin Kuruluna sevk edildi. El insaf biraz Empati kurmanızı beklerdim. Dışarıdan bakıldığında bu konularla alakalı olarak insanların sizi nasıl gördüğünü yâda sizin ile ilgili neler dendiğini hiç mi duymadınız yoksa duymak mı istemiyorsunuz. Sizin göreviniz sadece ve sadece giden Başkan met etmek midir? Giden başkan için bir defasında “Başkanım Buldozer gibisiniz, herkes sizin ile resim çektirmek istiyor her şey süper her şey harika” demediniz mi? Siz onu övmeye devam edin ama o yine sana verdiği sözü tutmadı ve başkasını Başkan yapmak istedi.

Şimdi kalkmış 2022 seçimlerinde Başkanlık için yazıhanende ev yemekleri yediriyorsun. Merak ediyorum onlara ne anlatıyorsun. Desene Kulüp için ne yaptım ki ne anlatayım. Aynen öyle. Şerefle 2 dönem Başkanlığını yaptığım Divanın senden sonra böyle bir zulüm görmedi. Birileri yazdı önüne koydu onları da okuyamadın. Son olarak sana yerden yere vurup küçük düşürmeye çalıştığın sonra göstermelik olarak mezar taşlarını yaptırdığın rahmetli Seba’nın Başkanlıktan ayrılırken söylediği sözü hatırlatmak istiyorum. “Bazı kimseleri her zaman Bazı kimseleri zaman zaman kandırabilirsiniz ama her insanı her zaman kandıramazsınız” demişti.
Bil vesile selamlarımla;

Şeref Nasır

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.