Emre Kocadağ: Ben yerli hocanın gelmesini daha doğru buluyordum!

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, A Spor’a açıklamalarda bulundu.

Emre Kocadağ: Ben yerli hocanın gelmesini daha doğru buluyordum!
A+
A-
10 Aralık 2022 15:14

İşte o açıklamalar;

ÇOK CİDDİ OYUNCULARI BÜNYEYE KATTIK

“İzlediğimiz transfer politikasına baktığımız zaman çok ciddi oyuncuları bünyeye kattık. Faydalanamadıklarımız da oldu ama kulübü herhangi bir mali zorluğa sokmadan ayrılıklar yaşadık. İlk geldiğimiz sene kurduğumuz kadromuz, Sergen Hoca tercihi ve kazanılan bir kupa var. Şampiyon olduğumuz sene sonrası belki de Türk futbol tarihinin en çok bonservis ödenmiş oyuncularını düşük fiyatlara Beşiktaş forması giydirdik. Sonucu belki güzel bitmedi ama bizim yaptığımız hamlelerde bir eksik görmüyorum. Şampiyonlar Ligi maratonu ve sakatlıklar oldu. Bir şekilde sonunu getiremedik.” dedi.

ÖNDER HOCA’NIN BEŞİKTAŞ’A VE GENÇLERE KATKISI BÜYÜK

“Önder hoca bizim bünyemizde olan bir hocaydı. Bizim kıymetlimiz. Beşiktaş’a ve genç oyunculara büyük katkısı oldu. Katar’da Süper Final oynadık ve orada kupayı kazandı. Sonucunda finali almış bir hocaya bizim bir miktar sabretmemiz çok normal. Bunu kim olsa yapar.” dedi.

ISMAEL İYİ BİR PROJEYDİ AMA TUTMADI

“Valerien Ismael’in olumlu sonuçlar almadığını görüyorduk. Bugün itibariyle Ismael iyi bir projeydi ama tutmadı. Bu futbolda olan bir şey. Rakiplerimiz bizden daha çok değişiklik yapıyor. Bugün Beşiktaş özelinde en iyi hocalardan biri Şenol Güneş. Gelebilecek en iyi hocayı getirdik takımın başına.” dedi.

YANLIŞ TRANSFER YAPILDIĞINI SÖYLEMEK YANLIŞ OLUR 

“Sezon başında Premier Lig kadrosu kuruldu deniyordu. Burada yanlış transfer yapıldığını söylemek çok yanlış bir eleştiri olur.” dedi.

YERLİ BİR HOCANIN GELMESİNİ DOĞRU BULUYORUM

“Ben o dönem için yerli bir hocanın gelmesini doğru buluyordum. Ama o dönem yönetim kurulu böyle bir karar aldı. Ama hepimiz aynı gemideyiz. Şu an Beşiktaş’ı nasıl daha ileri götürebiliriz.” dedi.

JOSEF, ATİBA SAKATLIKTAN DÖNDÜ

“Şu an çok iyi bir kadromuz var. Weghorst dünya gündemindeydi dün. Saiss yine aynı şekilde. Sakatlıklarımız da var. Josef sakatlıktan döndü, Atiba döndü. Ghezzal hala sakat. İyi bir yere gideceğimizi düşünüyorum.” dedi.

GENÇ OYUNCULARI İHRAÇ EDER POZİSYONA GELDİK

“Genç oyuncuları altyapıdan çıkarıp bunları ihraç eder pozisyona geldik. Biz bunları çıkarıp sattığımızda kıyamet kopuyor ucuz gitti diye.” dedi.

YENİ BİR KENETLENME OLUŞUYOR

“Bizden çok daha uzun süre şampiyonluk yaşamayan kulüpler her sene yeni bir plan yapıyor ve yeni bir kenetlenme oluşuyor. Olumsuz hava olursa oyunculara da hakeme de herkese de etki ediyor. Olumlu hava önemli.” dedi.

ŞENOL GÜNEŞ ŞUAN GÖZLEM YAPIYOR

“Şenol Güneş şu an kampta bir gözlem yapıyor. Hazırlık maçları yapılıyor. Kafasında netleşmiş isim ya da bölge yok. Transferde bizden talebi ne olursa elimizden geldiğince bunu gerçekleştirmeye çalışacağız.” dedi.

DEĞİŞTİRMEMİZ GEREKİYORSA YAPARIZ 

“Elimizdekinden faydalanmak varken niye dışardan alalım. Faydalanamıyor ve değiştirmemiz gerekiyorsa o zaman çalışmalarımızı yaparız.” dedi.

YORUMLAR

  1. Cenk Cemil dedi ki:

    Yav, Ismael Hoca’yı getirdiniz ve Turgay Demir’w vwe Spor Medyasına teslim oldunuz ! Bunun açıkça ve mertçe böyle olduğunu söyleyin ! Çünkü, olay kabak gibi ortada !