Hep aynı

Beşiktaş Genel Kurul Üyesi Masis Kuyumcu’nun yazısı.

A+
A-
11.05.2022

Sayın Serdar Bilgili’yi Beşiktaş başkanlığından uzaklaştıranlar, sonra Sayın Yıldırım Demirören’i Beşiktaş başkanlığına getirdiler, daha sonra bir baktık Sayın Fikret Orman’ı getirdiler, istediklerini alamayınca düşman oldular. Şimdi bu kişiler ortalıkta hâlâ ve bunlara inananlara şaşıyorum, geçmişe bir göz atsalar birilerine sorsalar anlarlar ama anlamak isterlerse.

Beşiktaş’ı bu durumlara sokanlar hala ders almıyor. Beşiktaş’ın kurtuluşu bugüne kadar görev almamış ve bu kişilerden uzak duranların yönetime gelmesi ile olur. Ama maalesef bunu da bünye kabul etmiyor .

Bu düzenin değişebilmesi için camia içinde, bu kirli işlere bulaşmamış tertemiz yüzlere ihtiyaç var. Bizde yöneticiler çok ön planda olmayı seviyor, futbolu yönetenlerin bu kadar ön planda olması yanlış, basın da yöneticileri çok ön plana çıkarıyor. Büyük kulüplere bir bakın, mesela Barcelona’ya, basında yöneticileri bu kadar yer alıyor mu, televizyonlarda sürekli onlarla ilgili haber yapılıyor mu?

Sosyal medyayı çok sık kullanan biriyim, ama son zamanlarda Beşiktaş başkanı ve yönetimine çirkin üslupla yazılmış olan yazıları kabul etmek mümkün değil. İşi sadece ortalığı karıştırmak kaos yaratmak ve bundan zevk almak olan insanlar için hep üzülmüşümdür çünkü bu insanlar mutsuzdur. O kadar mutsuzlardır ki ancak başkalarını mutsuz ve huzursuz ederek teselli bulurlar. Bu pandemi dönemi bizi ölümle yüzleştirdi, olaylara daha merhametle, daha olumlu bakmaya başladık ama maalesef etkisi azalır azalmaz, kalemşörler hemen kalemlerini bilemeye başladılar ve tozlanmış eski yeni ne varsa bir potpuri yapıp sayfalarına sürdüler.

Eleştirmek iyidir ama yerinde eleştirdiğiniz zaman anlam taşır. En küçük bir eleştiriye çıldırmamak lazım, eleştirenlerin, kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışmak gerekir. Her eleştiren düşman değildir.

Eleştiriye aldırmayın. Eğer doğru değilse, yok sayın; eğer adil değilse, sinirlenmeyin; eğer cahilceyse gülüp geçin; eğer haklıysa, eleştiri değil demektir. Ondan ders çıkartın. Yapıcı bir tenkit, akıllı insanları güçlendirir.

Beşiktaş başkanına ve yöneticilerine laf taşıyan dedikoducular yüzünden maalesef sağlıklı bir iletişim ortamı sağlanamıyor . Başkanlar eleştiriye açık olmalıdır. Bizler nasıl alkışlıyorsak eleştiri de yapacağız. Herkesi potansiyel bir tehlike görüp dışlalıyıcı bir politika izlemenin Beşiktaş’a faydası yoktur.

2000 Yılından beridir geldiğimiz nokta ortadadır. Kulüp çok büyük aşama kaydetmemiştir. Camia içerisinde işlerin yolunda gitmediğine inanan çok önemli bir kitle var. Bu kitlenin eleştirilerine önem verilmesi ve kulak ardı edilmemesi gerekiyor. Bu kişiler için sürekli iç düşmanlar vurgusu yapılmamalı. Artık iş öyle bir hale geldi ki; her eleştiri yapan Beşiktaş düşmanı ilan ediliyor. Bunun doğru bir bakış açısı olduğunu düşünmüyorum.

İç savaş yerine dışardaki Beşiktaş düşmanları ile savaşmalı. İçimizdeki diğer takımları tutan kongre üyelerinin üyeliğini iptal edilmeli, seçimlerdeki bindirilmiş kıtalar yok edilmeli ve hesap sorulması gerekenlerden de artık sorulmalı.

Yakında kurul seçimleri olacak .Çıkacak her adaya başarılar dilerim.

Bizler de gideceğiz dürüstlüğüne inandığımız yöneticilerden icazet almayıp çalışacağına emin olduğumuz kişileri tercih edeceğiz.

Daha evvel bu işlerden şikayetçi olanların maalesef bu yolda yürüdüklerini üzülerek izliyoruz. Kazanırsın, kaybedersin ama her sonuçta , gururunu kaybetmemek lazım. Mevki, makam her zaman geçici, kimse ömrünün sonuna kadar oralarda kalmıyor, önemli olan oradan ayrıldıktan sonra iyi anılmak.

Maalesef bu kurullarda çalışan bazıları oralara gelebilmek için yönetimlere sırtlarını yasladıkları için tıpkı yaslandıkları kişiler gibi kötü anılıyorlar. Benzer şeyler olmaması için kurullar seçiminde kongre üyelerine çok iş düşüyor.

Artık eski kurul başkanları olmayacak ,onların yerini yenileri alacak. Siz, siz olun sırtını yönetime yaslayanları tercih etmeyin, bugüne kadar başımıza ne geldi ise bunun yüzünden geldi, artık rüyadan uyanma zamanı.

Şu an kurullarla ilgili yönetim içinden çalışan biri varsa zamanında bunu yapana demediğini bırakmayanlar koltuk ve itibar için susmamalılar, susarlarsa daha sonra kimse oturup dert yanmasın.

Yakın çevrelerini kurullara sokmaya çalışanların herkes farkında, o arkadaşlara bu şekil fayda değil zarar verecek. Artık bu işlere son verilmeli ,bırakalım kim hak ediyorsa o kazansın…

ZAFER; ne zaman savaşacağını ve ne zaman savaşmayacağını bilenindir…

Masis KUYUMCU / GundemBesiktas.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.