Kartal Kayra Yılmaz: Burada doğdum, burada büyüdüm

Kartal Kayra Yılmaz, Beşiktaş idmanından önce dün çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kartal Kayra Yılmaz: Burada doğdum, burada büyüdüm
A+
A-
6 Temmuz 2023 17:15

Beşiktaş’ın genç yıldız adayı Kartal Kayra Yılmaz, antrenmandan önce basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kamp dönemini aktaran başarılı futbolcu, “Ben de geçen sezon ayrılmıştım. Burada doğdum, burada büyüdüm. Çalışmalarımız güzel bir şekilde devam ediyor. İnşallah Avusturya’da hazırlık maçlarını iyi tamamlayıp lige iyi bir şekilde hazırlanırız. Çalışmalarımız çok sıkı bir şekilde ilerliyor. İyi de geçtiğini düşünüyorum. Avrupa Ligi’nde oynamak bütün gençlerin, bütün sporcuların hayali. Bir maç da olsa ben de Beşiktaş’ta oynamıştım. Umarım 27 Temmuz’da hocam şans verirse bu camia için elimden geleni yapmak istiyorum” diye konuştu.

Forma rekabetiyle ilgili görüşlerini paylaşan Kartal Kayra Yılmaz, “Emrecan’ın da dediği gibi onun mevkisinde oynayan oyuncular çok kaliteliler. Benim de mevkimde oynayan oyuncular çok kaliteli. Onlardan da bu kamp sürecinde öğreneceğim çok şeyler olacaktır. Yeni gelecek oyunculardan da öğreneceklerimiz olacaktır. Ancak ben de kendimi hazır hissediyorum, umarım forma yarışında ben de olurum” ifadelerini kullandı.

Kendi performansına da değinen genç futbolcu, “Geçen yıl Süper Lig’de yeterli derece oynadığımı düşünüyorum. Eksikliklerimden bahsedecek olursam tabii fiziksel özelliğimi geliştirmek istiyorum. Diğer oyuncular ve hocalarımın yardımıyla fiziğimi geliştirebilirsem takıma çok iyi katkı sağlayacağımı düşünüyorum. Hem bir alt ligde hem de geçen sene Süper Lig’de iki üç yıldır fazlasıyla maç oynadığımı düşünüyorum. Oralarda edindiğim tecrübelerle iyi oyuncu kıvamına geldiğimi düşünüyorum. Burada forma şansı için kendimi her zaman hazır tutmak istiyorum. Ekstra çalışmalarla beraber, hocalarımızın bize kattığı fiziksel ve psikolojik katkılarla çalışmalarımız iyi gidiyor. Bu yıl forma şansı bulacağıma inanıyorum. Hocamın forma şansı vermesiyle beraber her şey çok iyi olacak diye düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.