ÖZEL | Maçların oynanma kararını tasvip etmiyorum

Beşiktaş eski yöneticisi ve Türkiye Futbol Adamları Derneği Genel Başkanı Av. Levent Erdoğan, TFF’nin aldığı 12 Haziran’da liglerin devam kararı hakkında özel açıklamalarda bulundu.

21.05.2020
96
A+
A-

Türkiye Futbol Adamları Derneği Başkanı Levent Erdoğan‘ın GundemBesiktas.com‘a yaptığı özel açıklamalar şöyle: ”Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜFAD) olarak beyanatımız da maçların eğer oynanmak zorunda kalınırsa, ancak play-off şeklinde oynanması ve 2 hafta içinde bitirilmesi gerektiğini söyledik. Zaten maçların seyircisiz olması kimseye zevk vermeyecektir. Ben Türkiye Futbol Adamları Derneği Genel Başkanı olarak alınan kararı tasvip etmiyorum.

Maçların arka arkaya oynanması, yeni sezonda oyuncularda ne kondisyon bırakır, ne de seyircide temaşa zevki bırakır. Bir tek yayıncı kuruluşun gönlü yapılmış olur. Sırf maddi sebepler nedeniyle hiçbir sportif faaliyetlere faydası olmayan bir şekil olarak görüyorum.

İlk 6 ve son 6 takımın birbirleri arasında oynamaları gerektiğini söyledik. Çünkü şampiyon ve düşenin belli olması, bu düzensizlikte dengeyi sağlar. Yoksa alt ligteki emeği geçen takımlara yazık olur.”

GundemBesiktas.com ÖZEL HABER

MÇK Modern Çağ Koleji
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.