Premier ligin o alandaki 1 numaralı oyuncusu

Futbol yazarı ve Socrates yorumcusu Emre Özcan, Beşiktaş ve siyah beyazlı taraftarların dört gözle beklediği Weghorst hakkında analizlerde bulundu.

A+
A-
2 Temmuz 2022 10:15

Özcan’ın öne çıkan tespitleri şöyle:

Şu an için her takımda ekonomik olarak problem görülmekle birlikte hemen her takımda olumlu gelişmeler de görülüyor diyebilirim.

PRES ANLAYIŞINA EN UYGUN SANTRFORUN TERCİH EDİLMESİ ÇOK ÖNEMLİ 

Mesela Beşiktaş üzerinde, Saiss’le birlikte alıp Weghorst’la alakalı şunu söyleyebiliriz. Üçlü savunma oynayacak Beşiktaş’ta Saiss gibi bir stoperin oraya gelmiş olması harika bir hamle. Keza öncesinde Valerien Ismaël gelmiş. Bir pres hocası… Oyununu tamamen ilk başta, ilk sırada presle tanımlayabileceğiniz bir teknik adam. 3-4-3’ün en ileri ucuna, belki de son dönemin Avrupa’da, Bundesliga’da da olsun Premier Lig’de de olsun pres konusunda en mahir, en iyi santraforlarından birini transfer etmesi…

YENİ SİSTEM NEYİ İSTİYORSA ONA UYGUN PARÇALAR 

Burda şunu görebiliyoruz. Transferde hocası ve yeni sistemi, yeni dizilişi, yeni yapısı neyi istiyorsa onu yapmaya çalışan ona uygun parçaları servis etmeye çalışan bir Beşiktaş yönetimi, yapılanması var. Bu iki transfer özelinde bunu söyleyebiliriz. Devamını da destekleyecekler gibi gözüküyor ki Gedson da daha önce ortaya çıkmış bir transfer olmasına rağmen bence bu yönden İsmael’in oyununa bir çok yönden hizmet edecek bir oyuncu. Zaten komple bir orta saha oyuncusu.

PREMIER LİGİN 1 NUMARASI

Weghorst da öyle… Mükemmel bir presçi.  Premier Lig’in geçtiğimiz sezon bu yönden 1 numarasıydı. Premier ligdeki tüm oyuncular içerisinde maç başına pres aksiyonunda ligin zirvesinde, 1 numarasında olan bir oyuncu geliyor.  Sadece presle de açıklamamak lazım.

Öncelikle, oyuncuda bir son vuruş var. İnanılmaz seviyede olmasa da iyi bir bitirici olarak biliniyor. Hava topu belli oranda var. 1,97 boyundaki bir oyuncu zaten ne kadar kötü olabilir? En fazla standart üstü olabiliyorsunuz. Hatta standart üstünün de biraz üzerinde hava topu var denebilir. Pres var… Bitiricilik var… Fizik kalite var. Ayrıca bağlantı oyununa da hizmet eden bir oyuncu.

 

 

 

 

 

 

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.