Weghorst’u transfer etmek için 7 neden!

Kerem Eymür, GundemBesiktas.com okurları için yazdı.

A+
A-
15.06.2022

Futbolda isimler çok önemlidir. Marka olmak, üst düzey takımlarda zaman geçirmek herkese nasip olmaz. Ancak ben ismi ne olursa olsun, oyuncunun takıma ve sisteme uyumuna bakarım. Daha önce de söylediğim gibi Weghorst için göbek atarım.

Çok büyük bir isim mi Weghorst? Hayır. Kariyeri çok üst düzey takımlarda mı geçmiş? Hollanda milli takımını saymazsak hayır. Peki beni Weghorst de heyecanlandıran ne? En son Gomez’in gelişinde böyle heyecanlanmıştım. Niye biliyor musunuz?
1) 3 ‘ü ve 2’li forvete çok alışkın.
2) 1,97 metrelik bir oyuncu için çok çabuk ve süratli.
3) Oyunun sıkıştığı, golü bulamadığımız zamanlar, pivot santrafor gibi kullanıp, bitirici kafalarından yaralanırsın.
4) 18 içerisinde sadece kafa ile değil, ayak ile de çok bitirici ve zeki.
5) Bundesliga gibi bir ligde 3 sezon Wolfsburg ile çok iyi işler yaptı.
6) Bu özellikler, kadrolarında zaten bu tip büyük oyuncuları barındıran Avrupa nın kalbur üstü takımlarına yetmeyebilir. Belki de bu yüzden bir Liverpool yada M.City ya da M.United’a değil de, Premier Lig’in mütevazi takımı Burnley’e gitti.
7) Ancak bu özellikleri ile Beşiktaş’ın hocasının oynatmak istediği sisteme çok rahat uyum sağlar. Ayrıca oynayacağı Türkiye Süper liginin Premier Lig ile olan mesafesini hesaplamak için quantum fiziği bilmek gerektiğini düşündüğümüz de bu kadar uzun, bitirici ve çabuk bir santraforun vasat futbolu olan ligimizi birbirine katacağını hesaplamak, basit bir toplama işlemini çözmek kadar kolay olacaktır.

Şimdi neden haftalar öncesinden Weghorst’u yazıp, göbek atacağımı söylediğimi anlatabilmişimdir umarım.

Not: Valerian Ismael’in başarılı olup, olamayacağı konusunda şimdiden ahkam kesemem. Ancak şunu söyleyebilirim ki, bu adam doğru, ya da yanlış, kendi çizgisinden ve sisteminden ödün vermeden, Başkan dan nokta atışı transferler istiyor. Hepsi de bana göre doğru. Sizi bilmem ama ben bu adamı seviyorum.

Kerem EYMÜR / GundemBesiktas.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.