Ahmet Nur Çebi’den 19 Mayıs mesajı!

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı hakkında açıklama paylaştı.

Ahmet Nur Çebi’den 19 Mayıs mesajı!
A+
A-
19 Mayıs 2023 14:35

Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş resmi sitesinden 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’Nı kutladı.

İşte Çebi’nin açıklamasının tam metni:

“Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 104 yıl önce bugün, bağımsız milletler arasındaki şerefli yerimizi almamızı sağlayan Kurtuluş Savaşı’mızı başlattı.

Ayrıca bugün; Türk gençliğine “spor” olgusu üzerinden armağan edilmesinde Camiamızın katkılarının olduğu kutlu bayramlarımızdan birisini yaşıyoruz.

Bilindiği gibi, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” ilk defa, “Atatürk Günü” adı altında, Camiamızın girişimleriyle kutlanmış ve bir spor günü hâline gelmesi sağlanmıştır. Kulübümüzün Kurucu Üyesi Ahmet Fetgeri Aşeni, kutlanan Atatürk Günü’nün Türk gençliğine mal edilebilmesi için, “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı” adı altında her yıl kutlanmasını teklif etmiş ve Atatürk’ün de onayıyla bu teklif yasalaşmıştır.

Kulübümüzün 120. ve Cumhuriyetimizin 100. yılında, bugünkü haliyle kutlanmasına vesile olmaktan büyük gurur duyduğumuz “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı; şahsım, Yönetim Kurulumuz ve Camiamız adına büyük bir gururla kutluyor, ülkemize ve Türk gençliğine nice 19 Mayıs’lar diliyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.