Bırakmam seni

Beşiktaş’ın köklü oluşumlarından Moda Kartalları bir basın açıklaması yayınladı.

25.07.2020
100
A+
A-

Franz Kafka “Açlık Sanatçısı” adlı eserine; Kafesi işaret eden gösterişli yazılar eskimiş ve kirlenmişti. Gelip geçenler yazıları yırtmış ve okunaksız hâle getirmişti. Yine de kimse bunları değiştirme zahmetinde bulunmadı. İlk zamanlar açlığın ne zamandır devam ettiğini gösteren tabelalar her gün özenle değiştirilse de çalışanlar birkaç hafta geçince bu ufak görevden bile sıkılmıştı ve tabelalar uzun zamandır yenilenmemiş olarak duruyordu satırlarıyla başlar.

Tüm Beşiktaşlılarca malum, üçüncü kez darboğazdan çıkabilmek adına bu sefer “Bırakmam Seni” sloganlı kampanya başlatıldı.

Taraftar için planlanan ilk adım SMS’de gelinen nokta 220395 kişi. Bu ilk adım görülüyor ki yeterli bir rakam değil, her zaman Beşiktaş sevgisi ile övünen taraftarlar bu rakama bakıp, kendilerini bir hesaptan geçirmelidir.

Yardım kampanyasının ikinci adımı ise imkânları daha iyi olanlar için banka hesabına para yatırma bölümü. Bu ikinci adımda yapılması gerekeni yapan, örnek olan, bugüne kadar eleştirilen tüm derneklere bakın olması bu dedirten adımı “İzmir Beşiktaşlılar Derneği” attı.

Kendilerini kutluyor, diğer imkanı olan tüm derneklere örnek olmasını diliyoruz.

Herkes taşın altına elini değil artık yüreğini koymalı mesela kulüp bütçesinde, kulüpten alacaklı olan tüm iş adamları bu alacaklarını bağışlamalı, takım bütçesini istenilen rakamlara düşürebilmek adına futbolcular fedakarlık etmeli.

Beşiktaş’a bu enkazı kim veya kimler bıraktı ise sorumlular tespit edilmeli, yapılan hatalar belgelenmeli ve hukuk önünde hesap vermelerinin yolu açılmalı, hesap vermeleri sağlanmalıdır.

Beşiktaş’ın geleceği için atılmış bu adamın önemi anlamayanlar için tekrar tekrar anlatılmalıdır.

Bu önemli süreçte Beşiktaş’ın iç huzura ve barışa ihtiyacı vardır. Bugüne kadar bazı kırgınlıklardan dolayı kulüpten uzaklaşmış güzide taraftarlar, camianın tanınmış simalarıyla kucaklaşılmalıdır.

Beşiktaş’ın kazanacağı çok şey var eğer bu adımı başarılı atar ise, yok bu adımda başarılı olunmaz ise kaybedilecek şeyler sadece maddiyatla kalmaz.

 

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.