Modern Çağ Koleji

Bizde gündem hep Beşiktaş!

Kerem Eymür, GundemBesiktas.com okurları için yazdı.

10.08.2020
A+
A-

Sitemiz Gündem Beşiktaş henüz yeni sayılabilecek bir internet sitesi. Çok genç, dinamik, Beşiktaş sevdalısı ve çoğu kongre üyesi olan kişilerin devam ettirdiği bir site. Bu anlamda çizgisi olan ve bu çizgisinden ödün vermeyen Beşiktaş sevdalılarına ait bir internet platformu.

Bizler Gündem Beşiktaş platformu olarak, çok tıklanmak, çok okunmak adına, diğer basın kaynaklarının özellikle transfer dönemlerinde sıklıkla yaptığı asparagas haberleri yayınlayıp, insanların ilgisini çekebiliriz. Ancak bu çizgimizden sapmak olur. Bizler bilgileri 3 yada 4 kaynaktan teyit etmeden sizlere sunmuyoruz. Bizler daha çok transfer haberi vermek yerine Beşiktaş’ın içinde olan olayları tüm açıklığıyla sizlerle paylaşmayı tercih ediyoruz. Bunları yaparken de, çözüm anlamında düşüncelerimizi de ortaya koyuyoruz.

Popülist bir yaklaşımla, Beşiktaş’a gelen yönetimlerle iyi geçinip, yöneticileri pohpohlamak suretiyle onlardan haber almıyoruz. Biz hep muhalefette kalmayı, yönetimin yapmış olduğu bize göre yanlış işleri, kendilerine hakaret etmeden, uygun bir dille eleştiriyoruz.

Diğer basın organlarına göre belki az bir okuyucu kitlemiz var. Ancak bizi okuyan Beşiktaşlılar, günü kurtarmayı değil, Beşiktaş’ın geleceğini düşünen ve bu nedenle Beşiktaş’ın içinde olan aksaklıkları bilmek isteyen okurlar. Bu okurlar aynı zamanda yaptıkları yorumlarla, bizlere de yön vermekteler.

Az bir zamandır bu sitede yazı yazıyorum. Tribünden gelen, Beşiktaş’ta bir dönem çalışma onuruna erişmiş, uzun yıllardır futbolun içinde olan biriyim. Maalesef başka adam yokmuş gibi, dönüp dolaşıp, aynı adamların yönettiği kulübümüzde ki çoğu kişiyi de yakinen tanımaktayım. Gerek Twitter’dan gerek, bu siteden, insanların yaptığı yorum ve eleştirilerden, azımsanamayacak kişinin beni ve Gündem Beşiktaş’ı takip ettiğini görüyorum. Bu da bizleri çok mutlu ediyor.

Bana sizlerden gelen eleştirilerden çoğu, “ Kerem bu yönetimle senin ne alıp, veremediğin var ? Niye devamlı eleştiriyorsun ? hiç mi iyi şeyler yapmıyorlar ?” şeklinde oluyor. Tabi ki yapılan iyi şeyleri buradan yazacağım. Zaten Sergen konusunda, ne kadar isabetli karar verdiklerini sizlerle paylaştım. Ancak Beşiktaş başkanlığı onuruna sahip olmak gibi, çok az Beşiktaşlıya nasip olacak bu şerefli görevi yürütmek öyle kolay değildir.

Beşiktaş’ın adı, Başkanı kim olursa olsun, her zaman şampiyonluğa oynar. Benim defalarca eleştirdiğim konu Beşiktaş’ın başarılı olup, ya da şampiyon olup, olmaması ile ilgili değil. Beşiktaş’ın Türkiye’de ve özellikle Avrupa kulvarında belirli bir istikrar yakalaması ve devamlı surette yarışmacı takım olmasına yöneliktir. Bu yüzden Beşiktaş’ın iyi yönetilmesi, çok iyi bir bağımsız denetleme kuruluna sahip olması ve her şeyden önce taraftarına şeffaf olması gerekir. Beşiktaş’ı kendi menfaatleri adına kullanıp, kısa ve geçici başarılarla, Beşiktaş’ın tüm geleceğini ipotek altına alan yönetim anlayışlarından uzak durması, bunu yapanlardan basın ve camianın önünde hesap sorması gerekmektedir. “ Geçmiş geçmişte kaldı, artık önümüze bakalım.” Diye bir yaklaşımı kabul etmem mümkün değildir. Böyle bir yaklaşımda bulunan yönetimin de Beşiktaş’ta menfaati vardır diye düşünürüm

Bu siteden ilk bölümünü yayınladığımız, Beşiktaş’ın içini en iyi bilen duayenlerden, Avukat Sn.Ali Rıza Dizdar röportajını izlemenizi ve sonraki bölümleri de takip etmenizi öneririm. Sn.Dizdar Beşiktaş’ın içindeki bilinmeyen pek çok konulara değiniyor. İlgi ile takip edeceğinizi düşünüyorum.

Taraftar geçmiş yönetimden hesap sordu. Bu yönetime de, geçmiş yönetimden niye hesap sormuyorsunuz ? ya da başka bir deyişle neden soramıyorsunuz? Diye hesap sormalıdır. Bu konu burada kapanmamalıdır. Taraftar ve Beşiktaş’ı seven herkesin, sahibi olduğu Beşiktaş’ın içinde neler olduğunu bilmeye ve sorgulamaya hakkı vardır. Beşiktaş camiası hatalar ile kusurları birbirinden ayırmalıdır.

Biz suçlu aramıyoruz. Neden her şey görünürde güzel giderken, Şampiyonlar Ligi takımı olmuşken, bir anda aynı renklerimiz siyah-beyaz gibi olduğumuzu sorguluyoruz. Bu borçların nasıl yapıldığını, bunun geçmiş yönetimin istemeden, tamamen yanlış yönetimlerinden kaynaklı bir hatadan mı? Yoksa yönetimdeki kişi ya da kişilerin kendi menfaatleri adına, bilerek, isteyerek yaptıkları kusurlardan mı? Kaynaklandığını bilmek istiyoruz. Beşiktaş’ın gerçek sahibi taraftar olarak bunu bilmeye hakkımız yok mu?

Hiçbir operasyon ağrısız ya da sancısız geçmez. Ancak ağrıyacak ya da sancı olacak diye de hiçbir operasyon da, ertelenme ya da yapılmama gibi bir durum söz konusu olamaz. Çünkü malumunuz üzere , olması gereken operasyonlar ertelenir ya da yapılmazsa, ilerde daha kötü sonuçlar doğurabilir. Belki bu operasyon şu an içinde bulunduğumuz durumu, ya da borçlarımızı kapatmayacak. Ancak bu hesaplaşma ve şeffaflık, bundan sonra Beşiktaş’a gelecek yönetimlerin, Beşiktaş’ı yönetirken daha dikkatli olmalarını, bu vesileyle hatalarını minimuma indirmelerini, şayet akıllarında kendi menfaatleri varsa, Başkanlığa talip olmadan önce 2 kez düşünmelerini ve tamamen Beşiktaş’a hizmet için gelmelerini sağlayacaktır.

Şeffaflık ve dürüst yönetim talebimiz, Beşiktaş’ın geleceği adına hep gündemimizde olacak.
Çünkü bizde “GÜNDEM HEP BEŞİKTAŞ”

Kerem EYMÜR / GundemBesiktas.com

#BırakmamSeni
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.