ÖZEL | Profesyonel kariyerlerimizde biriktirdiklerimizi görevimiz süresince Beşiktaş için harcayacağız

12 Mayıs’ta gerçekleşecek Seçimli Genel Kurul öncesi Siyah-Beyazlı camiada hareketli günler yaşanıyor.

ÖZEL | Profesyonel kariyerlerimizde biriktirdiklerimizi görevimiz süresince Beşiktaş için harcayacağız
A+
A-
10 Mayıs 2019 13:15

Denetim Kurulu Başkan Adayı Muharrem Koray Özcan, GundemBesiktas.com’a önemli açıklamalarda bulundu.

Muharrem Koray Özcan’ın GundemBesiktas.com Haber Müdürü Rıdvan Kaya’ya yaptığı açıklamalar şöyle;

12 Mayıs 2019’daki Genel Kurul’da seçildiktikten sonra denetim anlayışında büyük bir değişim hedefliyoruz. Peki bu değişim nasıl hayata geçireceğiz?

Her şeyden önce tam bağımsızlık bizim için çok önemli… Tüzüğümüzün bize getirdiği sorumlulukları, yine tüzüğün çizdiği çerçevede yerine getirirken, bizleri göreve getiren makamın Genel Kurulumuz olduğunu unutmayacağız. Kişilerden bağımsız, kulübümüzün kanunu olan tüzükle bağlı olacağız.

Bu vesileyle şu konunun da altını çizmek istedim: Bizim Kulübümüzde Denetim Kurulu, Yönetim Kurulundan ayrıca bağımsız bir liste ile seçilmektedir. Bazı diğer kulüplerde olduğu gibi yönetim ile birlikte seçim usulü yerine, denetimin ruhuna uygun bir şekilde ayrı bir kurul olarak seçim gerçekleşmektidir. Bu, her yönüyle farklı olan kulübümüzün yine farklı ve güçlü bir özelliğidir. Bu bağımsızlık ilkesine sahip çıkmamız, üzerinde titrememiz gerekir diye düşünüyorum.

Üzerinde duracağımız diğer bir konu şeffaflık. : Kulübümüze ait birçok bilgi kamuya açık olmasına rağmen genel kurul üyeleri ile buluşamıyor. Herkesin bu bilgilere ulaşmasını sağlayacağız. Divan Kurulunda üç ayda bir yapılan rutin raporlarla yetinmeyeceğiz. Yönetimin tüm faaliyetini izlenebilir hale getireceğiz
İyi işleyen bir denetim fonksiyonu, kurumsal yapılarda icranın doğru kararlar almasında yol gösterici olabilir. Mesleki birikimimizi bu anlamda kulübümüzün hizmetine sunacağız.

Kulübün tüm organlarının tüzüğe uygun şekilde işlediğinin denetimini yaparak, kurumsal yönetişim anlayışında tüzüğe bağlılığın takipçisi olacağız. Profesyonel kariyerlerimizde biriktirdiklerimizi görevimiz süresince Beşiktaş için harcayacağız.

Kurul listemize gelince… Mali işler ve denetim alanlarında farklı branşlarla uzmanlığını kanıtlamış kişilerden oluşan kurulumuz, denetim alanındaki sorumluluğun en iyi şekilde icra edilmesini temin edecek tecrübededir. Bu bizim en önemli gücümüzdür. Kurul üyelerimizin ortak aklını ortaya koyarak tam bir ekip çalışması yürüteceğiz…

GundemBesiktas.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.