Hulusi Özdurmaz: Kendini de Divan’ı da itibarsızlaştırma diye Yalçın Karadeniz’in yüzüne söyledim

Beşiktaş’ta 17 Eylül’de gerçekleştirilecek olan Divan Başkanlık Seçimi öncesinde kulübün en eski Divan üyelerinden Hulusi Özdurmaz, Gündem Beşiktaş’a özel açıklamalarda bulundu.

Hulusi Özdurmaz: Kendini de Divan’ı da itibarsızlaştırma diye Yalçın Karadeniz’in yüzüne söyledim
A+
A-
9 Eylül 2022 16:40

Beşiktaş’ın en eski Divan Kurulu üyelerinden biri olan Hulusi Özdurmaz, 17 Eylül’de gerçekleştirilecek olan Divan Başkanlık seçimi öncesinde görüşlerini aktardı.

72 senelik Beşiktaş kongre üyesi olan Hulusi Özdurmaz, GundemBesiktas.com’a yaptığı özel açıklamalarda;

Ben şu anda Beşiktaş’ta en eski divan üyelerinden biriyim. 72 senelik beşiktaş kongre üyesiyim. Ben bu dönem zarfında hem yöneticilik yaptım hem Divan hem de Beşiktaş yönetiminde bulundum. Kulübümüzde yapmadığım bir görev kalmadı.

Divan Kurulu’nda yanlış giden, devam eden olaylar var. Böyle bir Divan olmamalı. Geçtiğimiz yıllarda yönetimler kendilerine ikinci bir imkan çıkarabilmek adına bu anlayışı ortaya çıkardı.

Divan Kurulu’nda 10 yıl başkanlık yapmış olan insanların tekrar başkan olmak için müracaat etmesi yanlıştır. Bu görevi herkes yapmak ister. Bir kez daha aday olmak diğer insanların hakkına girmek olur. Mesele ben görevimi yaptım ve ayrıldım. Çünkü herkesin bir hakkı var, herkes görev alsın…

Burada bir menfaat mı var? Neden bu görev ısrarı var ? Bunun altındaki sebep ne? Yaşınız gelmiş 80’e Beşiktaş’a ne faydanız olacak? Sen resmen seçilmemişsin işine son verilmiş tekrar aday olmak için konuşuyorsun, koşturuyorsun. Divan seçimlerindeki bu ortamı böyle bir kavganın dövüş ortamına sürüklemenin ne anlamı var? Anlayamıyorum.

Ben Yalçın Karadeniz’in yüzüne karşı kendisini istemediğimi ve bu davranışının yakışmadığını söyledim. Kendisiyle şu anda konuşmuyorum. Önceki seçimde karşı karşıya geldik. Kendisini 60 senedir tanırım. Çok iyi bilirim ama ayıp artık çekil dedim. Kendini de, kurumu da itibarsızlaştırmamalısın diye izah ettim. İnsan bir işe girerken bir gayesi olur. Burada camiamıza nasıl bir fayda verebilir? Yalçın Bey bunca zaman görev yapıp bu yaşta bu talebini ve amacını gerçekten anlayamıyorum.

Tevfik Yamantürk’e gelecek olursak, kendisi eğer seçilirse ikinci tam dönemini yaşayacak. Beşiktaş Divan Kurulu Üyeleri gerçek olması gerekeni görürler. Ben hislerimi aktarıyorum.

Tevfik Yamantürk ile aile dostuyuz. Tevfik Bey ve Süleyman Seba ile ilgili olarak çeşitli konular gündeme getiriliyor. Tevfik Bey ve Süleyman Bey karşı karşıya gelmişse bir tek kelimeyle ifade edicem Tevfik haklıdır. Hata yapmışsa döner onu da onunla kendisi düzeltmiştir. Tevfik Yamantürk’ü çok iyi tanıyan insanlardan biriyim. Tevfik tam bir doğrucu davuttur diyebilirim. Süleyman Başkan’la her konusunu kendi çözmüş doğru , karakterli bir insandır.

Beşiktaşlılık yaptıgın iyiliği söylememektir? Beşiktaş için yapılanlar sermaye olarak kullanılamaz! Kavga dövüş olacaksa kim gelecekse gelmesin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.